• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Warunki inwestycyjne gminy

baner tereny inwestycyjne.jpeg

Wszystkim chętnym do zainwestowania na terenie Gminy Prusice oferujemy atrakcyjnie zlokalizowane tereny inwestycyjne.

Komunikacja
Rozwój Gminy Prusice warunkuje jej dostępność komunikacyjna, a w tym funkcjonalność układów transportowych. Niewątpliwie wielkim atutem gminy jest nowa S5 i bezpośrednie sąsiedztwo węzła Skokowa i Krościna Wielka. Przez gminę przebiegają drogi układu powiatowego oraz drogi gminne. Łączna długość dróg w gminie to 129 km. Drogi służą do połączeń wsi, ich obsługi i punktów obsługi rolnictwa, dojazdów do pól i terenów leśnych.

Lotniska
Dogodne położenie komunikacyjne z gminą umożliwia korzystanie z lotniska we Wrocławiu. Od wrocławskiego lotniska 30 km (dojazd S5 obecnie DK 5).

Kolej
Na terenie gminy leży ważny węzeł kolejowy o znaczeniu regionalnym Skokowa. Jest to linia kolejowa dwutorowa, zelektryfikowana Wrocław – Rawicz – Leszno – Poznań. Dostosowana do ruchu pociągów ekspresowych oraz IC. Obszar obsługuje położona na tej linii stacja kolejowa Skokowa.

Rynek zbytu
W odległości 100-150 km znajduje się dolnośląski okręg przemysłowy z największą aglomeracją – Wrocławiem. Nie można również zapomnieć o ośrodkach regionalnych takich jak Poznań, Opole czy Górny Śląsk. W promieniu około 150 km dostępny jest również rynek czeski.

Szkolnictwo
W gminie działają szkoły podstawowe, a w promieniu 30 km we Wrocławiu działają szkoły kształcące w profilu technicznym zarówno na poziomie zawodowym, średnim oraz wyższym. Oferują one bardzo zróżnicowane kierunki kształcenia.

Rynek Pracy
W gminie zamieszkuje ponad 9 000 osób. Ze względu na tak korzystne położenie nie ma problemu ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.