• Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram

Komunikaty i ostrzeżenia

 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10

  Przekroczenia pyłu PM10 – Informacja z dnia 13.04.2018 r. WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 12.04.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych w Dzierżoniowie, Lubaniu, Nowej Rudzie (powiat kłodzki) i Wałbrzychu. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 13.04.2018 r. Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

  13-04-2018 08:00
 • ogolne-alert.png

  Utrudnienia na lini PKP W-w - Głogów

  Przerwa w ruchu pociągów na odc. Wołów-Małowice (linia Wrocław-Głogów), po zderzeniu pociągu osobow. z przyczepą rolniczą . PKP organizuje transport zastępczy.

  10-04-2018 20:00
 • ogolne-alert.png

  Utrudnienia na lini PKP W-w - Głogów

  Przerwa w ruchu pociągów na odc. Wołów-Małowice (linia Wrocław-Głogów), po zderzeniu pociągu osobow. z przyczepą rolniczą . PKP organizuje transport zastępczy.

  10-04-2018 18:00
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10

  Przekroczenia pyłu PM10 – Informacja z dnia 05.04.2018 r. WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 04.04.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Lubaniu i w Nowej Rudzie (powiat kłodzki). Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne stężenia pyłu w dniu dzisiejszym tj. 05.04.2018 r. powinny ulec zmniejszeniu. Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

  05-04-2018 07:30
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10

  WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 3.04.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Lubaniu i w Nowej Rudzie (powiat kłodzki). Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 04.04.2018 r. Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

  04-04-2018 07:30
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10 03.04.2018 r.

  WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 02.04.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacji pomiarowej w Lubaniu.

  03-04-2018 07:30
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10

  Przekroczenia pyłu PM10 – Informacja z dnia 01.04.2018 r. WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 31.03.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Lubaniu i w Nowej Rudzie (powiat kłodzki). Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 01.04.2018 r. Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

  01-04-2018 08:00
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenie poziomu pyłu PM10

  Dnia 30.03.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Lubaniu i w Nowej Rudzie (powiat kłodzki).

  31-03-2018 08:00
 • ogolne-alert.png

  Alert poziomu II przekroczenia PM10

  ALERT II - przekroczenie 24-godzinnego poziomu dopuszczalnego dla pyłu PM10 w stacji w Legnicy przy al. Rzeczypospolitej.

  29-03-2018 11:30
 • ogolne-alert.png

  Przekroczenia pyłu PM10

  WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 26.03.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych: w Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu, Nowej Rudzie (powiat kłodzki) i Ząbkowicach Śląskich. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 27.03.2018 r. Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu: 1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania, 2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej. 3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

  27-03-2018 08:00
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.