• Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram

Aktualności - slajder

 • 20.jpeg

  Piękna i niepodległa - obchody 11 listopada w Prusicach

  W myśl hasła "Piękna i niepodległa" Igor Bandrowicz Burmistrz Gminy Prusice symbolicznie z Grzegorzem Terebunem Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego, Zbigniewem Ziomkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Prusicach oraz delegacjami radnych, szkół i harcerzy z 502 Szczepu harcerskiego Brzask złożyli kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Niepodległości w Prusicach.

 • Beznazwy-1.jpeg

  Gmina Prusice wśród LIDERÓW w pozyskiwaniu środków unijnych

  Miło nam poinformować, że samorząd prusicki na czele z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem odniósł kolejny ogromny sukces na skalę nie tylko powiatową, czy wojewódzką, ale również na skalę krajową. Prusice w rankingu Fundusze Europejskie -  Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 przeprowadzonym przez pismo samorządowe "Wspólnota" zajęły 15 miejsce w Polsce w kategorii Miasteczka, 4. Miejsce w województwie dolnośląskim oraz 1. Miejsce w powiecie trzebnickim, a tym samym znalazły się wśród Liderów w pozyskiwaniu środków. Jest to ogromny sukces na który składa się ogrom pracy wielu osób, w tym władz samorządowych na czele z Burmistrzem, Radnych Gminy Prusice, pracowników Urzędu Miejskiego w Prusicach, kierowników, dyrektorów i pracowników jednostek organizacyjnych, a także Naszych mieszkańców.

 • IMG-5924 a.jpeg

  Światowa inwestycja w Prusicach

  Rozwój gmin w dużej mierze zależy od ich położenia, a w tym rozwoju sieci komunikacyjnych na otaczającym je terenie. Dzięki budowie autostrady A4 i autostradowej obwodnicy Wrocławia gminy usytuowane na południu Dolnego Śląska takie jak Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Oława, Długołęka itp., zyskały niesamowitą szansę na wzbogacenie terenów przeznaczonych pod inwestycje. Wykorzystując płynące z tego możliwości doprowadziły do zwielokrotnienia swoich budżetów, a kwoty przedstawiane są w milionach złotych. W związku z nowopowstałą drogą ekspresową S5 Prusice również stają przed podobną szansą, gdyż gmina ma ogromny potencjał rozwojowy, który należy dobrze wykorzystać.

 • GRAFIKI covid19 — czerwona strefa-01.jpeg

  #Koronawirus - czerwona strefa, nowe zasady

  W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd reaguje na bieżąco i wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obecnie naszym priorytetem. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

 • perły www-01.jpeg

  Gmina Prusice i Burmistrz Igor Bandrowicz – Najlepsi wśród Najlepszych w Polsce

  Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu 2020 na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2020 w Gdyni w poniedziałek 12 października 2020 roku przekazano wspaniałe wiadomości dla naszej Gminy.  Samorząd prusicki okazał się Najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce, natomiast Burmistrz Igor Bandrowicz zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich.

 • GRAFIKI covid19 — żółta strefa-01.jpeg

  #Koronawirus - żółta strefa, nowe zasady

  Dotychczas w Polsce funkcjonowały trzy strefy – zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.

 • jesień pcf1-01.jpeg

  Prusickie Centrum Fitness na jesień!

  W Prusickim Centrum Fitness pod okiem wykwalifikowanej kadry, z doborem właściwych ćwiczeń i korzystania z wysokiej jakości sprzętu jesień nam niestraszna! Pomożemy Ci zadbać o zdrowie, kondycję i relaks :)

 • PLAKAT MIKOŁAJ 2020.jpeg

  9. Bieg w poszukiwaniu Św. Mikołaja

  9. Bieg w poszukiwaniu Św. Mikołaja w klimacie przedświątecznym. Bieg odbywa się na szybkiej, płaskiej trasie idealnie - aby zakończyć rok życiówką na tym dystansie.

 • przemek slajder2.jpeg

  Pomóżmy w walce o życie - z Wami może się udać!

  Mieszkaniec Gminy Prusice choruje na glejaka wielopostaciowego - nowotwór mózgu. Zachęcamy do wsparcia zbiórki na leczenie Przemka Kawy możliwe jedynie zagranicą. 

 • baner-01.jpeg

  Nabór propozycji projektów do Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego w ramach RPO WD 2021-2027

  W związku z rozpoczęciem prac dotyczących przygotowania do nowego okresu Programowania Unii Europejskiej 2021 – 2027 gminy tworzące Inny Instrument Terytorialny Subregionu Wrocławskiego (IITSW) przystąpiły do opracowania dokumentu programowego dla Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027, którego ważnym elementem będą projekty.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.