• Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram

Aktualności - slajder

 • 20200709_120839.jpeg

  Droga Górowo-Skokowa uroczyście otwarta!

  9 lipca 2020 roku została uroczyście otwarta droga powiatowa łącząca Górowo i Skokowę. To ważna i kluczowa dla bezpieczeństwa Mieszkańców inwestycja, z której korzystają codziennie.

 • piece info slajder-01.jpeg

  WYMIANA PIECÓW - informacje o projekcie

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi udziału w projekcie pn. „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)”

 • slajder piece-01.jpeg

  Wymiana pieców - rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie

  Gmina Żmigród - Lider projektu pn. „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)” ogłasza nabór w trybie konkursu wniosków o udzielenie grantów dla obszaru obejmującego teren Gminy Prusice dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD 2014-2020), Osi priorytetowej 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działania 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”

  Termin naboru (składania wniosków o udzielenie grantów): od godz. 8:00 dnia 01.07.2020 r. do godz. 15:00 dnia 30.09.2020 r.

  01-07-2020 07:37
 • slajder piece punkt-01.jpeg

  Wymiana pieców - dyżur eksperta, punkt kontaktowy

  W związku z rozpoczynjącym się w dniu 01.07.2020 r. naborem wniosków o dzielenie grantu w ramach Projektu pt. „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)” informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Prusicach funkcjonować będzie punkt kontaktowy, w którym w którym udzielane będzie m. in. wsparcie dla Grantobiorców w zakresie przygotowania wniosków o udzielenie grantu.

 • 169.jpeg

  Wspólne działania w walce z epidemią w Powiecie Trzebnickim

  W dniu 9.06. 2020 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie ze Starostą Powiatu Trzebnickiego Małgorzatą Matusiak, Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego Grzegorzem Terebunem oraz burmistrzami gmin powiatu trzebnickiego podpisał porozumienie na zakup sprzętu do uruchomienia pracowni biologii molekularnej w Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

 • IMG_0236.jpeg

  Kolejne laptopy przekazano do szkół

  Gmina Prusice pozyskała kolejne środki w wysokości ok. 75 000,00 zł na zakup laptopów, dla naszych nauczycieli i uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+). W poniedziałek 8 czerwca 2020 roku Burmistrz Igor Bandrowicz na ręce Dyrektorów Szkół Gminy Prusice przekazał zakupiony sprzęt w ramach projektu Zdalna Szkoła +, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 • 86A3CBCB-9549-4007-9701-77E7EBDC6675.png

  Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania

  Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

 • 96554564_2619284981617218_1147149991978991616_o.jpeg

  Zakupione laptopy przekazano do szkół

  Gmina Prusice pozyskała 60 000 zł na zakup laptopów, dla nauczycieli i uczniów gminnych jednostek oświatowych do zdalnej nauki. We wtorek 12 maja 2020 roku Burmistrz Igor Bandrowicz na ręce Dyrektorów Szkół Gminy Prusice przekazał zakupiony sprzęt w ramach projektu Zdalna Szkoła, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 • GRAFIKI covid19 — normal 3 etap-01.jpeg

  #Koronawirus - zniesione kolejne ograniczenia – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

  Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

 • slajder RAPORT covid19-03.jpeg

  #Koronawirus - Sytuacja epidemiologiczna na terenie Powiatu Trzebnickiego

  Zachęcamy do zapoznawania się z codzienną informacją o sytuacji epidemiologicznej na terenie Gminy Prusice i Powiecie Trzebnickim. Dane pochodzą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy oraz Straży Granicznej.

  #ZOSTAŃWDOMU, to ważne!

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.