Dożynki Gminy Prusice z gwiazdą Disco- Polo w Borówku

Dorota Leń | Niedziela 23.08.2015 aktualizacja: 23.08.2015, 14:50
W sobotę 29 sierpnia 2015 roku zapraszamy na Dożynki Gminy Prusice 2015, które odbędą się na terenie Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku. Tradycyjnie podczas Święta Plonów w Gminie Prusice nie zabraknie obrzędów dożynkowych oraz występów Zespołów Ludowych, Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Disco – Polo – Mejk.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz bardzo serdecznie zaprasza na tegoroczne Dożynki Gminy Prusice, które odbędą się w Borówku. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. NMP Częstochowskiej w Skokowej, gdzie zebrani będą dziękować za tegoroczne zebrane Plony.

Następnie Korowód Dożynkowy stworzony z delegacji Sołectw wraz z wieńcami dożynkowymi przejdzie na teren Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Święta Plonów w Gminie Prusice. Oczywiście nie zabraknie obrzędu dożynkowego, Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko”. Tegoroczną nowością będzie pokaz Sołectwa na terenie, którego odbywają się Dożynki – Sołectwa Borówek „Droga Chleba”.

Na scenie wystąpią zespoły Ludowe z terenu Gminy Prusice: Trzy Dęby oraz Strupinianie, a także zespół „PO HORYZONT”. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentuje się również koncert Zespołu MITLOS , który zachwyci folklorystycznymi brzmieniami. Zespół istnieje  od 2005r. a muzyka, którą wykonuje pochodzi między innymi z Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji, Bałkanów oraz z tradycyjnej muzyki cygańskiej z wielu rejonów świata.

Natomiast o godz. 20 na scenie wystąpi Gwiazda Wieczoru, gwiazda Disco Polo - Zespół Mejk, który pochodzi z Morąga a na scenach i szklanym ekranie jest już od października 1999 roku. Zespół znany jest z takich hitów m.in. jak "Tańczę z nim do rana”  oraz "Janek" .

 W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci, wśród których znajdują się różnorodne dmuchańce, a także Mini Zoo na Skansenie w Borówku, kącik dla dzieci RETROTRAKTOR oraz gry i zabawy dla dzieci.

Na wszystkich czeka szereg atrakcji dodatkowych, wśród których znajdują się wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego Grupy Pieprzyk, wystawa zabytkowych maszyn grupy RETROTRAKTOR, ujeżdżanie byka RODEO, Jarmark Dożynkowy, a także stoiska gastronomiczne.

Jak podkreślają Organizatorzy w Borówku będzie się działo, więc już dzisiaj zapraszamy na Dożynki Gminy Prusice.

|