Dzień Mamy w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie

Dorota Leń | Czwartek 04.06.2015 aktualizacja: 04.06.2015, 22:13
26 maja obchodzone jest jedno z najpiękniejszych i najważniejszych świąt w całym roku – Dzień Mamy. Jest to szczególny dzień, w którym każdy pragnie wyrazić wdzięczność, okazać miłość oraz szacunek za trud i wysiłek włożone w wychowanie. W tym wyjątkowym dniu dziękujemy swoim mamom za ich bezwarunkową i niezastąpioną miłość.

Stąd też, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół w Prusicach nie mogli zapomnieć o swoich podopiecznych z Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie i udali się z wizytą, aby uroczyście spędzić ten wyjątkowy dzień z pacjentami.

Pod kierunkiem koordynatorek p. Żanety Szatkowskiej–Wolskiej i Lucyny Zalewskiej, zorganizowali niezapomniany Dzień Matki, podczas którego pacjenci mogli obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny a następnie skosztować domowych wypieków przygotowanych przez samych wolontariuszy.

Nie zabrakło również pysznego tortu, którym zostali poczęstowani także pacjenci pozostający w łóżkach – nasi wolontariusze spisali się na medal pomagając przy Ich karmieniu.

Dodatkowym prezentem od wolontariuszy były przywiezione książki i czasopisma, które zawsze są miłym uzupełnieniem bogatej już biblioteczki ośrodka.

Natomiast ostatnim punktem wizyty były serdeczne życzenia dla wszystkich Mam oraz wspólne odśpiewanie głośnego „Sto lat”. Uśmiech i łzy wzruszenia zagościły na twarzach pacjentów, co było najlepszym z możliwych podziękowań dla naszych wolontariuszy.

 

Lucyna Zalewska

Żaneta Szatkowska-Wolska

|