Ekologicznie w Gminie Prusice- projekt dofinansowany ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu

aleksandra bak | Piątek 10.10.2014 aktualizacja: 10.10.2014, 14:59

15 września 2014 r. Gmina Prusice podpisała umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizację zadania pn. "Ekologicznie w Gminie Prusice". W ramach projektu odbędą się lub już się odbyły następujące zadania:

- "kącik ekologiczny" podczas "II Pikniku Borówkowego"- zadanie to zostało zrealizowane podczas "II Pikniku Borówkowego" w Borówku, który odbył się 2 sierpnia br. W tzw. "kąciku ekologicznym" dzieci brały udział w konkursie plastycznym pn. "Ekoludek", w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody m.in. plecaki turystyczne. Dzieci odpowiadały również na pytania w Eko Quzie i otrzymywały gadżety promocyjne ufundowane przez firmę ALBA.

- konkurs fotograficzny pn. "Przyroda Prusic w obiektywie"- konkurs został ogłoszony 2 października, szczegółowe informacje na stronie Gminy Prusic oraz na fanpagu Gminy Prusice.

- konkurs pn. "Segregacja nic trudnego wiedzą wszyscy od małego".

- konkurs pn. "Zwykłe odpady0- w niezwykłej odsłonie".

- konkurs pn. "Segregujesz- ŚWIAT ratujesz".

- działania zakresu edukacji ekologicznej- EKO BIBLIOTEKA- w ramach tego zadania do prusickiej Multiteki zostną zakupione książki, atlasy, filmy oraz gry edukacyjne w celu wzbogacenia materiałów edukacyjnych z zakresu ekologii i przyrody oraz odbędzie się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. EKO ZAKŁADKA

Całkowita, planowana wartość projektu wynosi: 17 300 zł w tym dofinansowanie WFOŚiGW we Wrocławiu- 8 600 zł, co stanowi 49,7% wartości całego projektu.

STRONA INTERNETOWA WFOŚIGW WE WROCŁAWIU

|