Gmina Prusice w 2014 roku

Dorota Leń | Sobota 03.01.2015 aktualizacja: 03.01.2015, 18:53
Prusickie Centrum Fitness, Prusicki Obiekt Multifunkcyjny, Multiteka – Gminna Biblioteka Publiczna w Prusicach, kompleks „Orlik” w Pawłowie Trzebnickim, nowe i przebudowane świetlice wiejskie na terenach wiejskich to niektóre z wielu inwestycji zrealizowanych w minionym roku na terenie Gminy Prusice. Do tego wiele wydarzeń kulturalnych, a także sportowych oraz sukcesy i nagrody. Tak można podsumować rok 2014 w Gminie Prusice i działania Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza wraz z zespołem pracowników Urzędu Miasta i Gminy Prusice oraz Radą Miasta i Gminy Prusice, a także Sołtysami i Mieszkańcami Sołectw.

 

2014 rok w Gminie Prusice to szereg wielu nowoczesnych inwestycji. Już na początku stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz otworzył nowoczesny Prusicki Centrum Fitness wyposażony w najlepszej klasy sprzęt, którego może pozazdrościć nie jeden wrocławski klub, a także z bogatą ofertą zajęć grupowych dla chętnie korzystających z obiektu Mieszkańców. Do ciekawych obiektów powstałych w Gminie Prusice w 2014 roku należy Prusicki Obiekt Multifunkcyjny z salą widowiskowo – konferencyjną wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt do prowadzenia działalności kinowej. W maju 2014 roku otworzono nowoczesną Multitekę – Bibliotekę na miarę XXI wieku, zaś od października zapaleni piłkarze oraz dzieci mogą aktywnie korzystać z kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Pawłowie Trzebnickim.

Rok 2014 to również szereg inwestycji na terenach wiejskich, budowy nowych placów zabaw dla dzieci oraz budowa nowej świetlicy w Zakrzewie, a także remonty i przebudowy świetlic w Piotrkowicach, Krościnie Wielkiej oraz w Kaszycach Wielkich.  

 

2014 w Gminie Prusice to również szereg wydarzeń kulturalnych do których należą: Prusicka Scena Kabaretowa, Majówka w Skokowej, Dzień Dziecka, Dni Prusic, Hip Hop Festiwal, Jarmark Cysterski & Turniej Rycerski, Obchody 11 listopada, Dożynki Gminne oraz Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy. 

 

 

Natomiast jeśli chodzi o wydarzenia sportowe w Gminie Prusice to również wiele się działo: m.in.Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, Akcja Prusice Biegają, Bieg Trzech Wież, Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej, Kurzbach Tropy, Gala MMA, Bieg w Poszukiwaniu św. Mikołaja oraz Międzynarodowy Turniej w Golfa w Gradi Golf Cup w Brzeźnie.

Spektakularnym sukcesem Gminy Prusice w 2014 roku było odebranie prestiżowej nagrody Perła Samorządu i tym samym zajęcie I miejsca w kategorii gmin miejsko – wiejskich w Rankingu Dziennik Gazeta Prawna. 


 

 


 |