GOŚCIE W STRUPINIE czyli Wizyta Studyjna

Dorota Leń | Wtorek 07.07.2015 aktualizacja: 07.07.2015, 22:23
W środę 24 czerwca 2015 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich zorganizowała wizytę studyjną po Kocich Górach. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili najpierw dwie miejscowości w Gminie Oborniki Śląskie: Morzęcin Mały – Wioskę Smaku ze Szpinaku oraz Pęgów – Truskawkową Wieś. Na zakończenie wyjazdu wizyta studyjna zawitała do Strupiny – Różanej Wsi położonej w Gminie Prusice.

Przybyli do Strupiny goście zostali najpierw przywitani przez Zespół Ludowy „Strupinianie”, który zaśpiewał dwie piosenki ze swojego repertuaru: „Hej ode wsi do miasta” i „Nasze gorące 100 lat”. Następnie przy kawie, herbacie oraz różanych ciastkach zebranym osobom została przedstawiona prezentacja o działaniach mieszkańców Strupiny, którą poprowadziła Małgorzata Słota.

Podczas prezentacji została przedstawiona krótka historia Strupiny, zrealizowane w latach 2014 -2015 projekty m.in. „Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Strupina poprzez organizację imprezy, zakup materiałów promocyjnych oraz witaczy”, „Prusickie przedsiębiorcze wsie skutecznym narzędziem rozwoju regionu”, „Pszczoły proszą o pomoc – kampania na rzecz ochrony środowiska i życia pszczół i innych owadów zapylających”. Zaprezentowane zostały również nasadzenia różane przy posesjach oraz w ogrodach mieszkańców oraz plany m.in. projekt pn. „Organizacja II Festiwalu Różanego w Strupinie”.

Po prezentacji uczestnicy pod przewodnictwem Małgorzaty Słoty udali się na spacer po Strupinie. Wspólnie obejrzeli skwer różany w  rynku oraz koło krzyża, plac przy dębie, nasadzenia roślin miododajnych przy szkole i punkcie przedszkolnym.

Na zakończenie wszyscy udali się do parku na poczęstunek przy ognisku, podczas którego mogli się ze sobą zintegrować i wymienić wzajemnie doświadczeniami.

Mamy nadzieję, że wizyta w Strupinie różanej wsi się podobała i jej uczestnicy jeszcze nie jeden raz do niej ponownie zawitają, by zachwycić się pięknym zapachem róż i nie tylko.

Małgorzata Słota

|