II Festiwal Różany w Strupinie

Dorota Leń | Niedziela 23.08.2015 aktualizacja: 23.08.2015, 13:02
W sobotę 25 lipca 2015 roku odbył się w Strupinie II Festiwal Różany. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała, już po przygotowaniu wszystkiego do imprezy zaskoczyła nas potężna burza i ulewa, która zalała cały teren, zniszczyła namioty dla Stowarzyszenia \"Strupinianie\" oraz innych wystawców. No ale jak mówi przysłowie \"co nas nie zabije to nas wzmocni\" i mimo myśli o odwołaniu festiwalu zaangażowana grupka mieszkańców zakasała rękawy i ruszyła twardo do pracy.

Ruszyliśmy z małym opóźnieniem. Najpierw radny Pan Wacław Bienias, sołtys Pani Janina Słota, Przewodniczący Rady Gminy Prusice Pan Zbigniew Ziomek oraz nasz ksiądz Tadeusz Kosior wraz z Zespołem Ludowym "Strupinianie" oraz przybyłymi mieszkańcami i gośćmi otworzyli oficjalnie wykonany w bieżącym roku nasz drugi skwer różany.

Następnie wszyscy w paradzie udali się na teren przy Dębie. Po oficjalnym otwarciu II Festiwalu Różanego pod namiotem z obawy przed kolejnymi opadami rozpoczęły się warsztaty artystyczne. Uczestniczące w nich dzieci własnoręcznie miały okazję wykonać różany witraż na okno.

W tym samym czasie powołana komisja konkursowa przyznawała swoje oceny w konkursie fotograficznym pn. "Róża w moim ogrodzie" oraz w konkursie plastycznym dla dzieci pn. "Przestrzenna róża". Po podliczeniu punktacji nagrodę za "Róże w moim ogrodzie" zdobyła jak się okazało mieszkanka Strupiny Pani Sylwia Buczek, która otrzymała sadzonkę róży, gadżety promocyjne związane ze Strupiną oraz nalewkę różaną.

Pozostali uczestnicy również otrzymali w nagrodę za udział w konkursie sadzonki róż wraz z artykułami promocyjnymi.

W konkursie plastycznym pn. "Przestrzenna róża" - I miejsce zdobył Szymon Jewiarz, II miejsce - Julia Gawłowska, a III miejsce Natalia Wilk.

 

Ogólnie swoje prace do konkursu zgłosiło siedmioro dzieci, oczywiście wszyscy otrzymali nagrody m.in. plecaki, bidony, piłki, skakanki, gumy do skakania, gadżety promocyjne Strupiny, odblaski, farby, bańki mydlane.

Niestety pod koniec warsztatów znowu przyszła burza z oberwaniem chmury, całe szczęście szybko przeszła.

Następnie na rozgrzanie goście mogli spróbować grochówki ugotowanej przez Pana Bogdana Walasek.

 Podczas II Festiwalu Różanego na naszej scenie wystąpił oczywiście nasz Zespół Ludowy "Strupinianie", który swoim ludowym śpiewem zachwycił wszystkich zgromadzonych gości.

Następnie wystąpiła zaproszona Kapela Trzy Dęby z Borówka.

Po występach zostały wręczone statuetki "Strupińskie Róże Przyjaźni", które otrzymują osoby udzielające się i pomagające w działaniach na terenie Strupiny. W tym roku statuetkę otrzymała Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Pani Kazimiera Rusin, Pan Marek Łata oraz Pan Zdzisław Turczyn.

Na koniec odbyła się zabawa taneczna do 3 godziny rano podczas, której grał zespół "TANDEM".

Chcielibyśmy podziękować wszystkim dzięki, którym mógł odbyć się II Festiwal Różany: Gminie Prusice, Burmistrzowi Miasta i Gminy Prusice, Powiatowi Trzebnickiemu, Stowarzyszeniu Strupinianie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Prusicach, Panu Tomaszowy Rabajczyk, Panu Markowi Łata, Panu Zdzisławowi Turczyn.


Dziękujemy Pani Sołtys Janinie Słota oraz Radnemu Wacławowi Bienias oraz członkom rady sołeckiej Panu Grzegorzowi Poprawskiemu, Panu Kazimierzowi Cybułce oraz Pani Lucynie Lewandowskiej za prace przy organizacji.


Dziękujemy Panu Bogdanowi i Markowi Jankowskiemu za prace przy oświetleniu i ogrodzeniu, Panu Arturowi Żukowskiemu za czuwanie nad nagłośnieniem i innymi pracami, Pani Lucjanie Fafule, Pani Danucie Wlach oraz Panu Ryszardowi Nowakowi za własnoręczne wykonanie statuetek "Strupińska róża przyjaźni".


Dziękujemy członkom Zespołu Ludowego Strupinianie za uświetnienie swoją obecnością otwarcia skweru, występu na scenie oraz za ogromną pracę wraz z grupką mieszkańców Strupiny w przygotowaniu, w trakcie jak i wszelkie prace porządkowe po festiwalu.

Mamy nadzieję, że pomimo złej pogody nasz II Festiwal Różany się podobał i zapraszamy za rok.

 

Małgorzata Słota

|