III Piknik Borówkowy z 20-leciem Sołectwa Borówek

Dorota Leń | Wtorek 21.07.2015 aktualizacja: 21.07.2015, 19:26
Już dzisiaj zapraszamy w sobotę 1 sierpnia 2015 roku od godz. 14 na III Piknik Borówkowy na terenie Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, gdyż podczas niej Sołectwo Borówek będzie świętowało 20 – lecie swojego istnienia. Gwiazdą wieczoru będzie zespół hip-hopowy „Siódmy Blok” z hitem „Sobą być”. Organizatorzy zapewniają, że na wszystkich czeka szereg atrakcji i bardzo serdecznie zapraszają do odwiedzenia Borówka.

Tegoroczny Piknik Borówkowy będzie „inny” niż w latach ubiegłych, a to wszystko za sprawą Jubileuszu 20 – lecia Sołectwa Borówek 1995 – 2015. Organizatorzy III Pikniku Borówkowego w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza oraz Sołtysa Wsi Borówek, a jednocześnie Radnego Miasta i Gminy Prusice Czesława Suchackiego zachęcają w sobotę 1 sierpnia 2015 roku do odwiedzenia terenu Skansenu Maszyn i Urządzeń Rolniczych, gdyż jednogłośnie podkreślają, że będzie się wiele działo.

Impreza rozpocznie się o godz. 14 uroczystym przywitaniem. Następnie będzie miał miejsce Korowód Przyjaźni na trasie Borówek – Skokowa – Borówek. Dla wielbicieli muzyki ludowej będą czekały koncerty kapel ludowych „Trzy Dęby” z Borówka oraz „Radośni”.

O godz. 18.30 nastąpi ważny moment dla Sołectwa Borówek tak jak – Podsumowanie 20 – lecia działalności Sołectwa, wybór posesji roku oraz wybór Miss Retro Pojazd. Natomiast na godz. 20 zapraszamy wielbicieli muzyki hip-hopu, gdyż na scenie w Borówku wystąpi zespół „Siódmy Blok” w składzie Anonim - Patryk Baranowski, Kapczak - Kacper Kacprzak oraz Haryjson Joint - Artur Haniszewski.  W ostatnim czasie utwór zespołu „Sobą być”, który okazał się hitem jest jedną z propozycji listy przebojów Radia Eska, w audycji „Gorąca 20 Radia Eska”. Ponadto zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną „My Music Group” celem promowania stworzonego przez nich utworu. Swój dorobek prezentują na stronie YouTube, festiwalach oraz akcjach charytatywnych. W Borówku będzie okazja usłyszeć zespół na żywo.

A na koniec imprezy oczywiście nie zabraknie zabawy tanecznej do białego rana przy muzyce zespołu Ramirez.

Ponadto na wszystkich zgromadzonych na Pikniku Borówkowym będą czekały atrakcje dla najmłodszych: zamki dmuchane, wata, popcorn, malowanie twarzy, kucyki, bańki mydlane, gry i zabawy, sleckline oraz lody.

|