Jest szansa na najdłuższą ścieżkę rowerową na Dolnym Śląsku

Dorota Leń | Sobota 04.04.2015 aktualizacja: 04.04.2015, 20:16
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz we wtorek 31 marca 2015 roku na zaproszenie Burmistrza Milicza Piotra Lecha wziął udział w Urzędzie Miejskim w Miliczu w spotkaniu samorządowców z powiatu trzebnickiego, milickiego i wołowskiego w sprawie budowy ścieżki rowerowej.

Na spotkaniu byli obecni również burmistrzowie Wołowa i Żmigrodu, starosta milicki oraz wicestarosta trzebnicki i przedstawiciel gminy Trzebnica, a także wójtowie gmin Cieszków i Krośnice oraz przedstawiciele Marszałka Województwa Dolnośląskiego w osobach Dyrektor Wydziału Koordynacji Polityki Regionalnej Magdaleny Bednarskiej – Wajerowskiej oraz wicedyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa Roberta Adacha.

Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej kolei wąskotorowej to inwestycja przygotowywana w partnerstwie przez Gminę Prusice – Lidera Projektu, Gminę Trzebnica, Gminę Żmigród, Powiat Trzebnicki, Powiat Milicki, Gminę Milicz, Gminę Wołów oraz Gminę Oborniki Śląskie. O przedsięwzięciu dla zebranych samorządowców  i przedstawicieli UMWD zaprezentowano prezentację przez Lidera Projektu – Gminę Prusice – Burmistrza Igora Bandrowicza oraz inspektora ds. funduszy strukturalnych Dorotę Leń.

Planowane jest powstanie najdłuższej ścieżki rowerowej na Dolnym Śląsku liczącej ponad 150 km. Inwestycją zainteresowane są kolejne samorządy. Przewidywany koszt zadania to około 50 milionów złotych.

Samorządowcy z przedstawicielami Marszałka rozmawiali o możliwościach pozyskania dofinansowania na inwestycję ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

Wszyscy jednogłośnie podkreślili, że chcą zaplanowany projekt na papierze przenieść w realizację i zbudować najdłuższą i malowniczą ścieżkę na Dolnym Śląsku

Gminę Prusice na spotkaniu w Miliczu reprezentowali: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun oraz inspektor ds. funduszy strukturalnych w Referacie Funduszy Zewnętrznych UMiG Dorota Leń

Zdjęcia ze spotkania – Gmina Milicz

Dorota Leń

|