Lekcja samorządności w Prusicach z udziałem Posła i Burmistrza

Dorota Leń | Niedziela 21.06.2015 aktualizacja: 21.06.2015, 18:13
Michał Jaros, Poseł na Sejm RP opowiadał o tym, jak funkcjonuje polski parlament i jak wygląda codzienna praca posłów podczas lekcji samorządności w czwartek 18 czerwca 2015 roku w Multitece – Gminnej Bibliotece Publicznej w Prusicach dla uczniów Gimnazjum przy Zespole Szkół w Prusicach. Jak zaznaczał Poseł: - Ci młodzi ludzie wezmą za chwilę odpowiedzialność za Polskę, dlatego czuję ogromną radość, że mogę podzielić się z nimi doświadczeniem sejmowym z dwóch kadencji. W spotkaniu z młodzieżą wziął także udział Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

Czym tak naprawdę jest parlament? Jak on funkcjonuje? Jak wygląda praca posła? Co to jest władza wykonawcza? To są niektóre z wielu pytań, które nurtują ludzi młodych zainteresowanych życiem politycznym naszego kraju i nie tylko.

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół w Prusicach mieli okazję usłyszeć w czwartek 18 czerwca 2015 roku z ust Posła na Sejm RP Michała Jarosa, który przybliżył młodym ludziom zagadnienia dotyczące dwuizbowego parlamentu, a także wyjaśnił jak działa władza wykonawca w Polsce, i co każdego dnia czeka naszych parlamentarzystów.  

- Kontakt z młodymi ludźmi sprawia mi naprawdę dużą przyjemnośćmówił Michał Jaros dodając:  - To właśnie oni za kilka, kilkanaście lat będą decydować, w jakim kierunku wszyscy pójdziemy. Warto pokazać im, że angażując się w życie publiczne, mają realny wpływ na rzeczywistość wokół .


Zajęcia w Prusicach odbyły się w ramach autorskiego projektu Posła Michała Jarosa pod nazwą „Lekcja Parlamentaryzmu”.

|