Nowy plac zabaw w Kaszycach Wielkich

Dorota Leń | Sobota 27.12.2014 aktualizacja: 27.12.2014, 15:22
Od początku grudnia 2014 roku mieszkańcy i dzieci z Sołectwa Kaszyce Wielkie mają nowy plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia zabawowe dla najmłodszych, a także przy placu zabaw znajduje się altanka oraz grill. Gmina Prusice na realizację inwestycji pozyskała 30 tys. zł z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu pn „Budowa placu zabaw w miejscowości Kaszyce Wielkie” w ramach konkursu inwestycyjnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Władze Gminy Prusice na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem stawiają na rozwój terenów wiejskich nie tylko poprzez budowy i remonty dróg, chodników czy budowy, przebudowy i remonty świetlic wiejskich, ale także poprzez budowy i doposażenia placów zabaw dla najmłodszych. Nowy plac zabaw powstał  w Kaszycach Wielkich, który wraz z miejscem spotkań dla mieszkańców zwiększy poziom integracji społeczności lokalnej oraz będzie centrum rekreacyjno – wypoczynkowym.

Plac zabaw w Kaszycach dla najmłodszych został wyposażony w urządzenia zabawowe  tj. huśtawka wahadłowa podwójna, huśtawka sprężynowa, huśtawka wagowa, karuzela tarczowa, urządzenie linarne oraz zestaw zabawowo-rekreacyjny ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową.

Miejsce spotkań zostało również wyposażone w urządzenia małej architektury typu: ławki, kosze na śmieci oraz tablica informacyjna z regulaminem i ławo stoły. Dodatkowo przed placem zabaw postawiono grilla i altankę.

Mieszkańcy wsi mają świetne miejsce do zabawy dla dzieci i do spotkań ze znajomymi.

Inwestycja kosztowała 88 436,88 zł. Gmina Prusice na realizację inwestycji pozyskała 30 tys. zł z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu pn „Budowa placu zabaw w miejscowości Kaszyce Wielkie” w ramach konkursu inwestycyjnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.  Reszta środków pochodzi z budżetu gminy.

 

 

 

Projekt pn. „Budowa placu zabaw w miejscowości Kaszyce Wielkie” współfinansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2014 roku

|