Prusiczanin wygrał wyjazd do Parlamentu Europejskiego do Brukseli

Dorota Leń | Niedziela 31.05.2015 aktualizacja: 31.05.2015, 13:04
Sebastian Sypniewski uczeń Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza zwyciężył w VI Powiatowym Konkursie o Unii Europejskiej „JESTEM EUROPEJCZYKIEM”. W nagrodę pojedzie do Parlamentu Europejskiego do Brukseli.

8 maja 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich odbyła się VI edycja konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i krajach UE.

Cieszy się on dużym powodzeniem wśród gimnazjalistów z całego powiatu trzebnickiego, pomimo tego, że obejmuje wiadomości z szerokiego  zakresu wiedzy o Unii Europejskiej- jej instytucjach i ich działaniu, historii integracji europejskiej, a także zabytkach, kuchni, kulturze i wiedzy ogólnej krajów „Zjednoczonych w różnorodności”.

16 uczniów  z 6 szkół – gimnazjów powiatu trzebnickiego rozwiązywało przez godzinę test składający się z 32 różnorodnych pytań. Ku zaskoczeniu komisji konkursowej nie udało się wyłonić zwycięzcy zmagań konkursowych i konieczne były dodatkowe pytania.

Po pasjonującej dogrywce 1 punktem zwyciężył uczeń Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Prusicach  - Sebastian Sypniewski. Emocje były ogromne, ponieważ główną nagrodą był atrakcyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Warto zauważyć, że w VI edycjach konkursu już trzykrotnie zwyciężali uczniowie z Prusic, przygotowywani przez nauczyciela geografii p. Barbarę Sołowczuk-Fiszer. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości w szukaniu informacji o Unii Europejskiej i życzymy dalszego  odkrywania Europy również  podczas własnych podróży.

|