Prusiczanin zajął II miejsce w Łukowie

Dorota Leń | Środa 10.06.2015 aktualizacja: 10.06.2015, 22:41
Patryk Matecki z klasy 5 Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Prusicach zajął II miejsce za pracę „Uwolnić Kinga” w konkursie plastycznym „Moje inspiracje twórczością Henryka Sienkiewicza” zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.

W kwietniu i maju 2015 roku uczniowie KLAS 4-6 i gimnazjum w Prusicach, uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie plastycznym "MOJE INSPIRACJE TWÓRCZOŚCIĄ HENRYKA SIENKIEWICZA". Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Jego celem była popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, a zarazem rozbudzenie aktywności plastycznej, wrażliwości i wyobraźni u dzieci i młodzieży. Oficjalne głoszenie wyników nastąpiło 2 czerwca w Łukowie. Tego też dnia duża część nadesłanych prac została zaprezentowana na wystawie pokonkursowej.  Zadanie  uczestników konkursu polegało na wykonaniu pracy przedstawiającej jedną scenę lub bohatera/bohaterkę z wybranej powieści lub noweli Henryka Sienkiewicza,  dowolną technika w formacie A 4. Na konkurs wpłynęło 280 prac.

Laureatem II miejsca został PATRYK MATECKI Z KL. 5, który wykonał pracę pt. "Uwolnić Kinga".

Patryk został wcześniej zaproszony na oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, jednak ze względu na sporą odległość (blisko 500 km), otrzyma przesyłkę  pocztą.

|