Spotkanie międzypokoleniowe w Zespole Szkół w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 17.05.2015 aktualizacja: 17.05.2015, 15:29
Dnia 14 kwietnia o godzinie 16 odbyło się z inicjatywy opiekunów Sali Tradycji i Historii Szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum spotkanie międzypokoleniowe mające na celu wymianę doświadczeń i uatrakcyjnienie wolnego czasu zarówno seniorom jak i młodzieży szkolnej. Licznie przybyłych członków Klubu Seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wstępie przywitała Pani Dorota Borowiecka Dyrektor Zespołu Szkół w Prusicach. Zaproszeni goście wraz z uczniami, dyrekcją oraz organizatorkami Panią Wiolettą Drząszcz, Edytą Hoffman oraz Ewą Szutak-Leszczyńską zasiedli do, przygotowanego uprzednio, słodkiego poczęstunku.

Uczennice klasy III b – Martyna Marcisz i Anna Brudnowska przedstawiły krótką prezentację na temat Powstania w Getcie Warszawskim. Wystąpienie związane było z udziałem naszej szkoły w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Centrum Edukacyjne Muzeum Polin.  Dziewczęta w ramach tej inicjatywy rozdały papierowe Żonkile na znak szacunku i pamięci dla poległych powstańców.

Po tym uroczystym wstępie uczestnicy udali się na zwiedzanie Szkolnej Sali Tradycji i Historii Szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Kroniki Szkolne, w tym ta najstarsza spisywana od sierpnia 1945 r. W dalszej części spotkania nastąpiły występy niezwykle utalentowanych uczniów naszej szkoły. Ciekawe układy taneczne zaaranżował Zespół „Szansa”. Najwięcej zdrowego śmiechu wzbudzał występ „Szkolnej Mariolki”, a wzruszeń dostarczył utwór w wykonaniu gimnazjalistów anglojęzyczny „ I see you” przy akompaniamencie gitarowym.

Na koniec nie obyło się bez wspólnie śpiewanych przepięknych pieśni patriotycznych oraz przemówienia Pani Mielniczek przewodniczącej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie zakończyło się w serdecznej atmosferze i deklaracjami dalszego kontynuowania międzypokoleniowej współpracy.

 

Ewa Szustak-Leszczyńska

|