Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów ekologicznych

aleksandra bak | Poniedziałek 22.12.2014 aktualizacja: 23.12.2014, 22:16
We wtorek 16 grudnia 2014 r. w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom pięciu konkursów ekologicznych, które Gmina Prusice zorganizowała w ramach projektu Ekologicznie w Gminie Prusice dofinansowanego ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu.

Nagrody wręczyli: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Prusice - Kazimiera Rusin, Skarbnik Miasta i Gminy Prusice - Konrad Buczek oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice- Zbigniew Ziomek.

Oficjalnie wręczono nagrody i dyplomy za I, II i III miejsce w konkursach:

1. „Eko Zakładka” (konkurs realizowany we współpracy z Multiteką dla dzieci szkolnych, złożono ok. 80 prac, na podstawie zwycięskiej pracy stworzono projekt zakładki do książki, która zostanie wydrukowana w ilości 1000 szt.).

2. „Przyroda Prusic w obiektywie” (konkurs fotograficzny, do konkursu zgłosiło się 10 osób, z której każda złożyła 3 zdjęcia, ze złożonych w konkursie zdjęć wybrano 15, które zostaną wydrukowane w dużym formacie- fotoobrazy na płótnie).

3. „Segregacja nic trudnego wiedzą wszyscy od małego” (konkurs plastyczny- prace dot. segregacji śmieci, dwie kategorie- dzieci przedszkolne i dzieci w klasach I-III, złożono ok. 74 prac).

4. „Zwykłe odpady- w niezwykłej odsłonie” (konkurs polegający na stworzeniu figur przestrzennych z wykorzystanie surowców wtórnych, dwie kategorie- dzieci w klasach IV-VI i gimnazjum, złożono ok. 60 prac).

Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci szkolnych i przedszkolnych, w konkursach w sumie wzięło udział ok. 240 osób.

Wszystkie złożone prace były bardzo kreatywne i ciekawe, w niesamowity sposób zostały wykorzystane surowce wtórne.

Poniżej zwycięzcy w poszczególnych konkursach:

Segregujesz- Świat ratujesz:

I Maciej Olejnik

II Aleksander Olejnik

Segregacja- nic trudnego wiedzą wszyscy od małego (dzieci przedszkolne):

I Jakub Kołodziej

II Jagoda Hupa

III Alan Tyrała

Wyróżnienia: Maria Janicka, Michał Bałuszyński, Remigiusz Powiada

Segregacja- nic trudnego wiedzą wszyscy od małego (klasy I-III):

I Hanna Janicka

II Piotr Puszko

III Amelia Sobowiec

Wyróżnienia: Maja Grzesiak, Hubert Kozak, Wiktoria Brudnowska

Zwykłe odpady- w niezwykłej odsłonie (klasy IV-VI):

I Sebastian Pałka

II Szymon Frydlewicz

III Oliwia Musielak

Wyróżnienia: Kaja i Maja Olszewskie, Kalina Rzepka, Michał Gmyrek

Zwykłe odpady- w niezwykłej odsłonie (gimnazjum):

I Karol Szyszka

II Aleksander Olejnik

III Karolina Borkowska

Wyróżnienia: Maciej Olszański

Eko Zakładka:

I Kalina Rzepka

II Patryk Gorazdowski

III Aleksandra Strzeszyna

Wyróżnienia: Natalia Wilk, Zuzanna Bajek, Oliwier Tarnowski, Kamila Karlikowska, Punkt Przedszkolny w Strupinie

Przyroda Prusic w obiektywie:

I Małgorzata Słota

II Małgorzata Herner

III Dagmara Telenga

Wyróżnienia: Grzegorz Oświęcimski, Klaudia Oświęcimska, Paulina Krajewska, Justyna Płoszaj, Renata Szustak-Bondar, Aleksandra Zygiel, Katarzyna Bagińska

 

 

 

 

|