• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Narodowe Czytanie – „Przedwiośnie” w Prusicach

W sobotę na Prusickim Rynku w atmosferze miłego spotkania przy kawie wspólnie przeczytaliśmy fragment „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja Narodowe Czytanie powołana przez Prezydenta RP od 2012 roku rozpoczęła się od lektury Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, a podczas następnych lat czytano dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza czy Bolesława Prusa.

Fragmenty powieści przybliżające przebieg rosyjskich perypetii Cezarego Baryki oraz jego matki w Baku, jak również szaleństwa i okrucieństwa rewolucji bolszewickiej czytali m.in. lokalni miłośnicy literatury, mieszkańcy, pracownicy jednostek i instytucji, nauczyciele i młodzież z gminnych szkół, jak również przedstawiciele samorządu, na czele z Sekretarzem Miasta i Gminy Prusice – Grzegorzem Terebunem oraz Radnymi Miasta i Gminy Prusice – Marianem Radzikiem i Robertem Kawalcem.

Nad starannie przygotowaną całością wydarzenia czuwali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej „Multiteka”, którym należą się szczególne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie. 

- Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny spotykamy się, aby wspierać i uczestniczyć w cyklicznej już, ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej. Aktywność literacka przede wszystkim młodzieży szkolnej, ich wychowawców, jak również mieszkańców to ważny kierunek dla Miasta i Gminy Prusice. Tym samym pragnę przypomnieć i zaprosić do udziału w lokalnej akcji „Prusice Czytają”, która to również stawia na rozwój czytelnictwa w naszej gminie poprzez cykliczne spotkania z książką. – mówi Igor Bandrowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Prusice.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.