• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Gmina Prusice Przyjazna Rowerzystom

Największy projekt dotyczący turystyki aktywnej w powiecie trzebnickim stał się rzeczywistością, a Gmina Prusice za świetną infrastrukturę oraz wszystkie działania rowerowe została doceniona zdobywając Certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Jednym z filarów programu wyborczego Burmistrza Igora Bandrowicza była budowa ścieżek rowerowych na terenie Gminy Prusice.

W 2010 roku sprawy potoczyły się dość szybko, gdyż wspólnie z powiatem milickim i powiatem trzebnickim Gmina Prusice postanowiła zrealizować wspólny projekt budowy ścieżek rowerowych, które połączą Wrocław z Doliną Baryczy poprzez Kocie Góry, a także staną się fundamentem rozwoju turystyki weekendowej na naszym terenie. Do projektu zaprosiliśmy gminy: Trzebnica, Żmigród, Oborniki Śląskie i Wołów.

W kwietniu 2012 roku wspólnie z pozostałymi samorządami podpisaliśmy porozumienie dotyczące realizacji partnerskiego projektu w sprawie budowy ścieżek rowerowych, zaś w latach 2016-2017 pozyskaliśmy dotację unijne na budowę Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, a także w 2017 roku rozpoczęliśmy budowę najdłuższej rowerostrady, z której to już od kilku miesięcy mogą korzystać wielbiciele dwóch kółek, również u nas w Prusicach.

Pierwsze kilometry tras rowerowych już wybudowane, zaś do końca roku będzie w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej ok. 60 km nowych ścieżek rowerowych.

Budowa rowerostrady w Prusicach i działania w kierunku rozwijania turystyki rowerowej, zarówno te infrastrukturalne, jak i promocyjne zostały docenione przez Kapitułę Konkursową w ramach 7. Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze.

Podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz odebrał przyznany dla Gminy Prusice Certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gmin do 10 tys. mieszkańców. 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera