• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Otwarcie świetlicy we Wszemirowie

Wszemirów, Pawłów Trzebnicki, Piotrkowice i Wilkowa to 4 miejscowości, które biorą udział w projekcie jakim jest termomodernizacja świetlic wiejskich na terenie Gminy Prusice dzięki skutecznie pozyskanym środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W każdym z przypadków 85 % to dotacja ze środków zewnętrznych.

Świetlica we Wszemirowie jest pierwszą z czterech świetlic oddanych dla Mieszkańców. Po oficjalnym przywitaniu gości przez Bumistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu na część drugą otwarcia goście udali się do środka świetlicy.

W kilku słowach sołtys Wszemirowa – Pani Dorota Olszańska podziękowała Burmistrzowi oraz mieszkańcom za zaangażowanie i wkład pracy przy pracach remontowych oraz organizacji uroczystości otwarcia. Zbigniew Ziomek – Przewodniczący Miasta i Gminy Prusice gratulował mieszkańcom Wszemirowa pięknej i funkcjonalnej świetlicy.

Otwarcie podsumował Burmistrz Igor Bandrowicz wręczając podziękowania wykonawcom oraz osobom ze szczególnym wkładem w termomodernizację Wszemirowa. - Dziś otwieramy zmodernizowaną, piękną świetlicę we Wszemirowie. Jednakże nie byłoby nas tutaj, gdyby nie wkład pracy i zaangażowanie wielu osób. Dziękuję Państwu serdecznie za okazaną wytrwałość i konsekwencję w działaniach przy tym projekcie. W sposób szczególny pragnę podziękować Pani Sołtys, ale również wszystkim mieszkańcom Wszemirowa - Wasz wkład pracy i zaangażowanie jakie wykazaliście przy realizacji tej inwestycji oraz dzisiejszego otwarcia pokazują jak zgranym zespołem jest Wszemirów. Jest on jednocześnie przykładem płynnej współpracy samorządu z sołectwami. Mam nadzieję, że świetlica ta będzie miejscem spotkań, integracji, organizacji rodzinnych uroczystości oraz podejmowania kolejnych działań dążących do rozwoju zarówno Wszemirowa jak i Gminy Prusice. ­– mówił Burmistrz Igor Bandrowicz, po czym przekazał podziękowania na ręce:

- Pani Doroty Leń, która zajmowała się pozyskaniem dofinansowania na wykonanie  termomodernizacji z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach
- wykonawcy inwestycji – pana Marka Drabika, prezesa firmy AM z Brzegu Dolnego
- Pana Jacka Jaskuły, który pełnił nadzór nad pracami przy świetlicy z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach
- Pani Doroty Muszczak, która czuwała przez cały czas nad poprawnością procedur i przetargów, również z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach
- Pani Doroty Olszańskiej – Sołtys Wszemirowa, a jednocześnie dla wszystkich mieszkańców

Świetlica wiejska we Wszemirowie została oficjalnie otwarta. Na zakończenie wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek, koncert Ady Maksymowicz oraz zabawę taneczną.

 

loga.png
Projekt pt. „Termomodernizacja 4 świetlic wiejskich w Gminie Prusice” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera