• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Świąteczny klimat w Prusicach!

W sobotę, 1 grudnia 2018 r., Prusicki Rynek od samego rana tętnił życiem. Kolorowe stoiska, barwne dekoracje, świąteczne ozdoby tworzyły prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

xm2-44.jpeg

Blisko 500 biegaczy na sportowo rozpoczęło świąteczne przygotowania startując w organizowanym już po raz siódmy „Biegu w poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, będącym jednocześnie oficjalnym otwarciem zaplanowanych wydarzeń. Łatwa i niewymagająca trasa uliczkami miasta na dystansie 5 km nikomu nie sprawiła większego problemu, podobnie jak warunki atmosferyczne. Ciepły posiłek regeneracyjny czekał na mecie wraz z dedykowanymi, ceramicznymi medalami przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

W tym czasie dla najmłodszych uczestników Mikołajek i Jarmarku prowadzone były kreatywne zajęcia i świąteczne animacje. Wyjątkowy klimat stworzyły występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Prusicach, Szkoły Podstawowej w Skokowej, Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz uczestników Warsztatów w GOKiS. Piękne kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny, a potęgowane blaskiem rozświetlonej choinki wzmacniały świąteczny nastrój.

Sołectwa z terenu Gminy Prusice, Stowarzyszenia działające na naszym terenie oraz artyści z rękodziełem i Smakami Gminy Prusice przygotowali pięknie ozdobione, świąteczne stoiska. Własnoręcznie wykonane stroiki, ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, jak również ciasta i różne smakołyki – to tylko część rzeczy, które można było nabyć spacerując pomiędzy stoiskami.
Wszystkie te kramiki brały udział Gminnym Konkursie na Najciekawsze Stoisko Jarmarku. Oceniano przede wszystkim walory wizualne, prezentację i dekorację stoiska, kultywowanie tradycji świątecznych oraz promocję produktów lokalnych i nawiązania do promocji Gminy Prusice. Oficjalnego ogłoszenia konkursu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice – Igor Bandrowicz wspólnie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury – Pawłem Grzybem.

I MIEJSCE oraz maksymalną liczbę punktów otrzymało Stowarzyszenie Trzech Alei z Kopaszyna
II MIEJSCE – Stowarzyszenie „Wspólnie dla Pietrowic”
III MIEJSCE – Stowarzyszenie „Borów To Nasz Dom”
WYRÓŻNIENIE – Gminne Stowarzyszenie „Serce dla Zwierząt”

- Dziś Gmina Prusice otwiera sezon świąteczny w Powiecie Trzebnickim. Spotykamy się na Prusickim Rynku w atmosferze radości i życzliwości, aby dzielić się dobrem i wspólnie poczuć magię świąt, które się zbliżają. Dziękuję Państwu za Waszą dzisiejszą obecność oraz zaangażowanie z jakim uczestniczycie w Mikołajkach i Jarmarku. Życzę Państwu dobrego czasu podczas świątecznych przygotowań oraz radosnych i spokojnych, spędzonych wśród najbliższych Świąt Bożego Narodzenia. – mówił Burmistrz Igor Bandrowicz.

Wreszcie nastąpił moment najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci. Przyszedł czas na prezenty! Sześciu Mikołajów w asyście Śnieżynek rozdawało dzieciom 1200 paczek przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach. Kolejki do każdego z nich oraz dziecięca radość nie miały końca.

Tradycją jest, że dla każdego uczestnika Gminnych Mikołajek i Jarmarku przygotowany jest świąteczny poczęstunek. Przez dwa dni m.in. samorządowcy, urzędnicy, pracownicy jednostek podległych oraz Sołectwa Krościna Wielka lepili pierogi, którymi w sobotę częstowali obecnych na Prusickim Rynku.

Tegoroczny poczęstunek miał dodatkowy, charytatywny wymiar. Symboliczna porcja pierogów to drobna cegiełka w zbiórce na dalszą rehabilitację i leczenie małego mieszkańca naszej gminy – Kornela prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomoc Obywatelska. Z puszkami można było spotkać harcerzy spacerujących po płycie rynku oraz przy stoisku.

Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia rozlosowano nagrody specjalne przekazane m.in. przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice, Sekretarza Miasta i Gminy Prusice, Wicestarostę Powiatu Trzebnickiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach.

Wszystkim zaangażowanych serdecznie dziękujemy za udział, pomoc i zaangażowanie, a najmłodszych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok!

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera