• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Lubię ludzi! Pomoc świąteczna dla Mieszkańców Gminy Prusice

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas miłości, czas dzielenia się tym, co mamy oraz niesienia pomocy innym.

Tego roku w Gminie Prusice nie zabrakło osób, które dzieliły się dobrem i zaangażowały się w organizację Ogólnopolskiej Szlachetnej Paczki dla rodziny z terenu Gminy Prusice. Do zorganizowania paczki przyczynili się również pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Prusice, którzy pomogli w spełnieniu ich najskrytszych marzeń.

SZLACHETNA PACZKA to projekt społeczny skupiający darczyńców i wolontariuszy pomagających rodzinom w potrzebie. W tym roku łącznie przygotowano paczki o łącznej wartości ponad 47 mln zł pomagając 16 700 rodzinom.

- Trwa wyjątkowy czas w roku - zbliżają się święta czas radości, refleksji, dzielenia się opłatkiem oraz dobrem z drugim człowiekiem. Mając na uwadze potrzebujące rodziny Gmina oraz Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach aktywnie wspieraliśmy organizację Szlachetnej Paczki, która trafiła do jednej z rodzin z terenu Gminy Prusice. Każda pomoc jest ważna, w czasie świąt każdy dobry uczynek liczy się podwójnie! Dziękuję za okazane serce, zaangażowanie oraz wszelką pomoc – podziękowania przekazuje Burmistrz Igor Bandrowicz

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie Pomoc Obywatelska wraz z Samorządami Uczniowskimi Szkół z Gminy Prusice, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz mieszkańcami również przekazali świąteczne paczki dla sześciu najbardziej potrzebujących rodzin z terenu gminy. W paczkach znajdowały się artykuły codziennego użytku oraz drobne upominki.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się swoim dobrym sercem do pomocy w zorganizowaniu paczek. Uczniom szkół którzy zasypywali nas licznymi paczkami

Policjanci z Posterunku Policji w Prusicach na czele z Kierownikiem Łukaszem Aniołem wspólnie z Panią Komendant KPP w Trzebnicy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – Panią Marleną Rajn wręczyli paczkę świąteczną 5-letniej Dorotce z wielodzietnej rodziny w Gminie Prusice. Dziewczynka w przyszłości marzy o tym, aby zostać policjantką.

- Paczka została przygotowana wspólnie przez nas Policjantów z Posterunku Policji w Prusicach wspólnie z Panią Komendant KPP w Trzebnicy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – zaznacza Kierownik Prusickiego Komisariatu Łukasz Anioł, dodając: - Do akcji również włączyli się lokalni mieszkańcy, którym serdecznie dziękuję za otwarte serca i pomoc. Wśród nich znaleźli się: Daniel Oczeretko, Artur Dowmond, Igor Piotrowski, Jakub Kwiatkowski, Miłosz Lisiewski, Dominik Wieczorek, Piotr Majewski oraz Mariusz Szyszka.

PACZKA OD POLICJI1.jpeg
PACZKA OD POLICJI2.jpeg
PACZKI ŚWIĄTECZNE1.jpeg
PACZKI ŚWIĄTECZNE2.jpeg
PACZKI ŚWIĄTECZNE3.jpeg
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera