• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Stowarzyszenie Skokowiak od poniedziałku będzie wydawać paczki żywnościowe!

bank żywności.jpeg


Stowarzyszenie Skokowiak otrzymało kolejną partię żywności i jak informuje wiceprezes Wanda Bandrowicz od poniedziałku 25 lutego 2019 roku będzie wydawana żywność w Banku Żywności w Prusicach przy ul. Szkolnej – budynek szkoły - dla potrzebujących mieszkańców Gminy Prusice.
 

Stowarzyszenie Skokowiak w ramach umowy z Bankiem Żywności wydaje kolejne paczki żywnościowe dla potrzebujących mieszkańców Gminy Prusice z programu unijnego FEAD– jest to Fundusz Europejskiej Pomocy Najbardziej Potrzebującym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Jest on finansowany ze środków Unii Europejskiej.

- Program skierowany jest do mieszkańców gminy Prusice, którzy z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/ rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych. Takie osoby powinny zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prusicach, aby uzyskać skierowanie do pomocy żywnościowej – zaznacza Wanda Bandrowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Skokowiak, dodając: - W programie mogą uczestniczyć tylko osoby, które spełniają określone kryteria dochodowe: osoby samotne – 1268 zł oraz osoby w rodzinie – 1028 zł.

Jest to bardzo dokładnie sprawdzane przez Wrocławski Bank Żywności.Żywność w Banku Żywności będzie wydawana według następującego harmonogramu:

- poniedziałek 25 lutego 2019 roku od godz. 12 do 15 – TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW PRUSIC;

- wtorek 26 lutego 2019 roku od godz. 12 do 15 – dla Mieszkańców miejscowości Pawłów Trzebnicki, Wszemirów, Kaszyce Wielkie, Pietrowice Małe, Ligotka, Świerzów, Kopaszyn, Wilkowa, Gola, Kosinowo;

- środa 27 lutego 2019 roku od godz. 12 do 15 – dla Mieszkańców Skokowej, Krościny Wielkiej, Krościny Małej, Jagoszyc, Budzicza, Chodlewka, Borowa, Borówka, Brzeźna, Piotrkowic, Pększyna, Raszowic – Zakrzewa, Ligoty Strupińskiej, Strupiny oraz Górowej;

- czwartek 28 lutego 2019 roku od godz. 12 do 15 – wszystkie te osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mogły odebrać paczek w wyznaczonym terminie.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera