• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Punkt Informacji Turystycznej

Uwaga!

Obecnie NIE DZIAŁA Punkt Informacji Turystycznej.
Z przyczyn technicznych nie można również wejść na wieżę Ratusza.

 

Punkt Informacji Turystycznej mieści się w Ratuszu w najniższej kondygnacji wieży widokowej. W okresie letnim PIT działa również przy Kawiarence pod Trzema Wieżami na rynku. W PIT można pobrać darmowe materiały promocyjne gminy, mapy i plany miasta, foldery oraz zakupić znaczki turystyczne. Jednocześnie można z pracownikiem wybrać się na wieżę podziwiać panoramę na miasto i okolicę.

Ile można zobaczyć z wieży widokowej w prusickim ratuszu. Mieszkańcy znają, turyści chwalą, a tych co nie widzieli zapraszamy serdecznie do wejścia i zobaczenia. Panoramę na okolice podziwiać można po pokonaniu 140 schodów. 

To na niej mieści się stary zegar. Jego nieczynny już mechanizm można podziwiać na jednej z ostatnich kondygnacji wieży. Tam tez znajdują się legendy o zegarze miejskim napisane przez młodzież w ramach konkursu ogłoszonego i rozstrzygniętego przez Burmistrza Igora Bandrowicza w tym roku. Na ścianach wiszą stare fotografie rynku, ratusza, kamieniczek, okolicznych uliczek,  dawnych mieszkańców Prusic.

Co roku podczas Dni Prusic w okresie lata organizowany jest bieg na wieżę ratusza. Uczestnicy ścigają się o miano najlepszego biegacza, który pokona w najkrótszym czasie dystans po schodach w obie strony. To nie lada wyczyn, ale śmiałków od lat nie brakuje.

Po wejściu można zobaczyć otaczający nas krajobraz, tereny gminy we wszystkie strony świata, ale i województwo, a przy dobrej widoczności Wrocław i odległe Karkonosze. A może coś jeszcze? Zapraszamy na krótki i aktywny spacer. Wejście na wieże możliwe jest w godzinach pracy UMiG oraz PIT. Wejdź i zobacz gminę po horyzont!

 

URZĄD MIASTA I GMINY

Rynek 1, 55-110 Prusice  

pracownik PIT: Klaudia Tarnowska

telefon: 71 312 62 24

fax: 71 312 62 29 wew. 78;

mail: lub turystyka@prusice.pl

plansza PIT_wieża_krzywe.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera