• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Projekty fotowoltaiczne gotowe!

Do Urzędu Miejskiego w Prusicach wpłynęło już 95% projektów instalacji fotowoltaicz­nych, które od grudnia przygotowywał audytor energetyczny w ramach zadania „Pro­jekt grantowy – wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Gminie Prusice, Gminie Malczyce i Gminie Oborniki Śląskie”, na który pozyskano dofinansowanie ze środków unijnych.

Przypomnijmy, że w sierpniu zeszłego roku rozpoczął się nabór wniosków na dofinan­sowania instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Gminy Prusice. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż do dnia dzisiejszego wpłynęło ponad 270 wnio­sków mieszkańców.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 85% kosztów przy montażu instalacji, która produkuje „energię z promieni słonecznych”. Dzięki takiej instalacji można znacznie ograniczyć rachunki za energię elektryczną w na­szym gospodarstwie.

Pierwszych 120 osób, które zakwalifikowały się do projektu na początku maja otrzyma projekt instalacji, projekt umowy o dofinansowanie oraz ankietę, która określi gotowość i preferowany termin realizacji projektu.

Ponadto w maju planowane jest spotkanie z osobami biorącymi udział w projekcie w celu umówienia harmonogramu i szczegółów projektu.

FOTOWOLTAIKA1.jpeg
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera