• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

W Gminie Prusice spędzamy czas aktywnie!

Na terenie Gminy Prusice powstają nowe tereny rekreacyjne, które będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, jak również zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

W ramach wspólnego zadania pn. „Utworzenie pięciu Otwartych Stref Aktywności na terenie Gminy Prusice” pięć miejscowości zyska dobrze wyposażone siłownie zewnętrzne (Skokowa, Prusice, Kopaszyn, Wilkowa i Świerzów), a dwie (Skokowa, Prusice) dodatkowo piękne i bezpieczne place zabaw. Wartość całkowita zadania to ponad 430 tys. zł.

Obecnie Wykonawca zadania prowadzi prace w miejscowościach: Skokowa, Wilkowa, Kopaszyn i Prusice. Powstają kolejne miejsca, w których dzieci młodzież i dorośli będą bezpiecznie spędzać czas na popołudniowych aktywnościach sportowo-rekreacyjnych. 

Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Budowy infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w ramach Programu Rozwoju Małej Architektury sportowo- rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - kwota dofinansowania to 175 tys. zł.
 

OSY2.jpeg
OSY3.jpeg
OSY1.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera