• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Dzień Dziecka w Gminie Prusice

W minioną sobotę, 1 czerwca br., swoje święto obchodziły wszystkie dzieci z terenu Gminy Prusice. Z okazji Dnia Dziecka, na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Prusicach na najmłodszych mieszkańców czekała moc atrakcji i niespodzianek.

Dmuchane zamki, przejażdżki na koniu i kucyku, warsztaty żywieniowe, skręcane balony, giga bańki, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z niespodzianek, które przygotowane zostały dla najmłodszych mieszkańców Gminy Prusice.

Sobotni festyn rozpoczął się od turnieju piłki nożnej Orlików i Młodzików oraz równolegle od gier i zabaw z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Prusicach. Harcerze i harcerki z 502 Szczepu Harcerskiego Brzask oraz Gminna Biblioteka Publiczna „Multitek@” również przygotowali zestaw gier i zabaw dla dzieci – skręcanie balonów, giga bańki, strzelanie z łuku, kiermasz książki, kącik rysunkowy czy plenerowe gry planszowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki na koniu i kucyku, dmuchane zamki oraz zawody sprawnościowe przygotowane przez instruktorów Prusickiego Centrum Fitness. Dzieci chętnie uczestniczyły również w przygotowaniu owocowych szaszłyków i sałatki podczas warsztatów żywieniowych, czy też w pokazach sprzętu i wozu Ochotniczej Straży Pożarnej w Prusicach. Mali miłośnicy ciężkich pojazdów z wielką radością zasiadali za kierownicą koparek i traktorów na wystawie sprzętów spółki gminnej Proeko.

Każde dziecko na powitanie otrzymywało kupon na poczęstunek, w którego skład wchodziła wata cukrowa, soczek, popcorn i kiełbaska z grilla.

Świetna zabawa trwała również na scenie, gdzie zabawy dla najmłodszych prowadziła pani Ania Stachowicz bawiąc i tańcząc z dziećmi. Wystąpili również zdolni uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Prusice – m.in. Julia Lewandowska (Skokowa) czy Maria Berning oraz Konrad Żurek (Piotrkowice).

Gromkie brawa otrzymała także dziecięca grupa taneczna Prusickiego Centrum Fitness prowadzona przez pana Marka Hajduka, której uczestnicy zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w specjalnie przygotowanym pokazie tanecznym.

- Cieszę się, że w wydarzeniach organizowanych przez Gminę Prusice, a przede wszystkim w Dniu Dziecka uczestniczą całe rodziny. Jest to bowiem święto, które warto spędzać razem. Najlepszym prezentem jest czas, którym możemy się wzajemnie obdarować. – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając – Wszystkim dzieciom życzę jak najlepszego dzieciństwa, uśmiechu na twarzy, samych beztroskich chwil oraz spełnienia dziecięcych marzeń! Niech wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej!

Doskonała zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych. Organizatorami wydarzenia była Gmina Prusice na czele z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach na czele z Dyrektorem Pawłem Grzybem przy współpracy z partnerami: Gminną Biblioteką Publiczną „Multitek@” w Prusicach, Prusickim Centrum Fitness, 502 Szczep Harcerski Brzask oraz Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Proeko.

Do zobaczenia za rok!

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera