• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Gmina Prusice – PERŁA wśród samorządów

Miło nam poinformować, że nasze starania i praca na rzecz rozwoju Gminy Prusice po raz kolejny zostały docenione. Tegoroczna kapituła Rankingu PERŁY SAMORZĄDU oceniła zgłoszenia i tym samym Gmina Prusice uplasowała się na podium w kategorii gminy miejsko-wiejskie zajmując 2 miejsce w Polsce!

Dziennik Gazeta Prawna już po raz siódmy rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”, opiera się na danych przesłanych przez samorządy w formie uzupełnionej ankiety elektronicznej, na pytania otwarte i zamknięte z wcześniej przyjętymi kryteriami, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw. Wśród pytań samorządy musiały udzielić odpowiedzi na zagadnienia z zakresu: finansów, ochrony środowiska, inwestycji, gospodarki komunalnej i przestrzennej, środków unijnych, organizacji pozarządowych, sportu, kultury, turystyki, promocji, dokumentów strategicznych i planów oraz wizji na najbliższe kilka lat.

Kapituła wskazała najlepsze samorządy: miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, miasta do 100 tys. mieszkańców, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie, biorąc pod uwagę aspekty takie jak jakość zarządzania, jakość usług publicznych, jakość przestrzeni oraz jakość kapitału społecznego. Warto podkreślić, że Ranking Gazety Prawnej to rzetelny plebiscyt, w którym zwycięzcy wyłaniani są na podstawie wypełnianych ankiet i analizy ekspertów.

Moc energii ze słońca i od Mieszkańców – to zdaniem kapituły wyróżnia Gminę Prusice. Szczególnym atutem, który zwrócił uwagę są podejmowane działania w myśl hasła „Gmina energetycznie dodatnia” i dbałość o ekologię poprzez m.in. pozyskanie dofinansowania na wymianę piecy, budowy przydomowych oczyszczalni czy instalację paneli fotowoltaicznych na domach mieszkańców gminy. Jednocześnie ważnym projektem zielonej Gminy Prusice była budowa profesjonalnych ścieżek rowerowych budujących rowerostradę na terenie Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

- Wszystkie gminy w Polsce, realizują podobne zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Cieszę się, że nasze starania są dobrze przyjmowane przez mieszkańców, gdyż to na ich komforcie najbardziej mi zależy. Dlatego też jeszcze bardziej doceniam, że działania te zauważane są na zewnątrz. Każdy taki głos dodatkowo motywuje i dostarcza energii do podejmowania kolejnych zadań uwzględniając jak wspominałem dobro mieszkańców. Tegoroczne miejsce na podium to kolejny sukces w Rankingach Dziennika Gazeta Prawna – od początku jesteśmy na listach i stale podnosimy swoją pozycję. – mówi Burmistrz Igor Bandriwicz, dodając – Warto przypomnieć, że w 2014 roku znaleźliśmy się na 1 miejscu i dostaliśmy Perłę Samorządu dla najlepszej gminy miejsko-wiejskiej w Polsce, a w 2015 roku znowu znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów. W 2016 roku zająłem 7. Miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w części „Najlepszy włodarz”, a w 2017 roku 10 miejsce. 2018 rok również był dla nas pomyślny - w kategorii Najlepszy włodarz wśród gmin miejsko-wiejskich zająłem 6. Miejsce w Polsce oraz odebrałem wyróżnienie dla gminy w kategorii najlepszy samorząd za 8 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich. W tym roku znowu znajdujemy się wśród najlepszych w Polsce!

Warto podkreślić, że po raz kolejny w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej Gmina Prusice jest jedynym laureatem z terenu powiatu trzebnickiego wśród najlepszych samorządów w Polsce.

dyplom perły 2019 Prusice.jpeg

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera