• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Boiska sportowe

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu sprawuje opiekę nad czterema obiektami sportowymi. Jest to Orlik w Skokowej, Prusicach oraz Pawłowie Trzebnickim oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią w Prusicach. Dzięki swoim aktywnym działaniom na rzecz rozwoju sportu i kompleksów boisk sportowych udało się pozyskać dofinansowanie na zajęcia w ramach projektu „Animator Moje Boisko - Orlik 2012”. Dodatkowo, Orlik w Prusicach oraz Orlik w Skokowej są objęte programem „Lokalny Animator Sportu”.

Każdy z obiektów oferuje duże możliwości rozwoju sprawności nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych i bardziej doświadczonych drużyn. Bez względu na wiek, Orliki przyjmują zapisy wszystkich drużyn, począwszy od amatorskich drużyn podwórkowych i osiedlowych, po stowarzyszenia i drużyny ligowe. Wystarczy zgłosić się do danego obiektu sportowego i dokonać zapisu w grafiku na konkretny termin. Wszystkie trzy orliki są również wykorzystywane podczas organizowania zawodów i konkurencji sportowych, które towarzyszą większym uroczystością lokalnym.

Orliki są również otwarte w sezonie wakacyjnym, zapewniając możliwość aktywnego spędzenia czasu. Murawa na boiskach umożliwia rozgrywanie tradycyjnych meczy piłki nożnej. Ponadto, na orlikach są też zapewnione warunki do przeprowadzania rozgrywek streetball’a oraz piłki plażowej. Na boiskach lekkoatletycznych pod okiem zawodowych instruktorów i trenerów odbywają się biegi, zawody w skoku w dal, a także w rzucie piłką lekarską. Dodatkowo, animatorzy okolicznościowo organizują także gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci oraz całych rodzin. 

Cieszymy się, że obiekty sportowe są często uczęszczane przez prusiczan oraz przyjezdnych z okolicy. Uważamy, że aktywne spędzanie czasu wolnego jest niezwykle ważne, a przede wszystkim dobrze wpływa na organizm, zwłaszcza na rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Warto już w młodym wieku podsycać w nich pasję do sportu. Zależy nam również na aktywizacji całych rodzin, nie każdy oczywiście musi być sportowcem, ale warto dla lepszego samopoczucia skorzystać z możliwości rekreacji, jaką oferują orliki. 

Gmina Prusice stara się ciągle unowocześniać obiekty tak, aby dawały wiele możliwości przyjemnego aktywnego wypoczynku.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach

ul. Jana Pawła II 7,
55-110 Prusice

telefon/fax: 71 312 63 10

mail:

www.gokis.prusice.pl/

facebook.com/prusicegokis/
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera