• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

2, 5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Górowo – Skokowa!

Już w przyszłym roku użytkownicy drogi powiatowej 1354D i przede wszystkim mieszkańcy Miejscowości Skokowa oraz Górowo będą mogli cieszyć się z nowej, bezpiecznej przebudowanej drogi, a to wszystko za sprawą współpracy z Powiatem Trzebnickim i pozyskanym dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Mieszkańcy miejscowości Skokowa oraz Górowo już od wielu lat czekają na remont drogi powiatowej nr 1354 D i wreszcie się doczekają.

- W kwietniu 2019 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1354 D na odcinku Skokowa – Górowo” do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w odpowiedzi na konkurs w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Szacowana wartość zadania to ponad 5 mln zł – podkreśla Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun, dodając: - I jak się okazało udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości ok 2,5 mln zł na kolejną ważną inwestycję na terenie Gminy Prusice, z czego bardzo się cieszę. Warto zaznaczyć, że ta inwestycja uzyskała 1. miejsce w rankingu wszystkich zgłoszonych wniosków na poziomie województwa dolnośląskiego.

Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy w poniedziałek 19 sierpnia 2019 roku ogłosił przetarg na przebudowę drogi Skokowa – Górowo. Termin składania ofert upływa 3 września 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia na całym odcinku oraz wykonany ciąg pieszo-rowerowy. Zadanie zostało podzielone na 2 etapy. Część pierwsza to budowa chodnika z masy bitumicznej wzdłuż drogi powiatowej nr 1354D Skokowa – Górowo na odcinku 3938 m, która ma zostać zrealizowana do połowy listopada 2019 roku. Natomiast część druga będzie obejmować przebudowę drogi powiatowej nr 1354D Skokowo – Górowo na odcinku 3938 m wraz z zatoką autobusową i miejscami postojowymi i będzie realizowana od stycznia do końca września 2020 roku.

Bardzo się cieszymy, że już w przyszłym roku Mieszkańcy będą mogli cieszyć się z tak długo oczekiwanego remontu, a również z bezpiecznej infrastruktury drogowej.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera