• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Mikołajki Gminne

Jarmark Bożonarodzeniowy i Mikołajki w grudniu to wiele radości i przyjemnych wspomnień. Rynek prusicki ozdobiony choinkami, na latarniach dekoracje, piękna  choinka - jest to znak, że zbliżają się święta i coroczne spotkanie z Mikołajem. A ten ma przynieść jak co roku, prezenty. Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego rozpoczyna się Biegiem w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja, w którym co roku bierze udział ponad 350 osób. Ten ciekawy mikołajkowy akcent jest prawdziwym świętem biegaczy, którzy osiągają mimo zimowej aury piękne wyniki.

Dzień wprowadza wszystkich w świąteczny nastrój i sprzyja wspólnym rozmowom,  zabawom z animatorami, a dzieci zgromadzone na rynku czekają na przyjazd Mikołajów. Wspólne kolędowanie i świąteczne występy najmłodszych mieszkańców, uczniów szkół przyciągają pod scenę rodziców, dziadków wprowadzając zgromadzoną publikę w piękny świąteczny nastrój. Kulminacyjnym momentem jest uroczyste rozświetlenie choinki na prusickim rynku z krótkim pokazem fajerwerków. To niewątpliwie wielkie wydarzenie w niejednym małym serduszku najmłodszych z terenu gminy oraz gości, którzy tego dnia przyjeżdżają na prusicki rynek. Następuje niezapomniana chwila i radość bo, każde dziecko dostaje od Mikołaja paczkę i może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na scenie zostają wręczona nagrody w konkursie na najpiękniejsze stoisko przygotowane przez mieszkańców Gminy Prusice, zrzeszonych w Stowarzyszeniach działających na rzecz Gminy oraz losowanie prezentów specjalnych od Mikołaja.

Podczas całodniowego świętowania mieszkańcy, uczestnicy biegu, jak również goście odwiedzający gminę mogą skorzystać z poczęstunku i pysznych pierogów wigilijnych oraz uraczyć się kubkiem ciepłego barszczu. Smak pozostaje na zawsze, a atmosfera wspaniałego świętowania mieszkańców to na długo zapamiętana chwila w Gminie Prusice.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera