• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Mikołajki Gminne i Bieg w poszukiwaniu św. Mikołaja

Świąteczna atmosfera zagościła w Prusicach na dobre! W niedzielę, 8 grudnia odbyły się Gminne Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury w Prusicach oraz 8. Bieg w Poszukiwaniu Św. Mikołaja.

Blisko 300 biegaczy sportowym akcentem rozpoczęło odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Najszybszy biegacz pojawił się na trasie po niespełna 17 minutach ogłaszając, że znalazł Św. Mikołaja. Łatwa i niewymagająca trasa uliczkami miasta na dystansie 5 km nikomu nie sprawiła większego problemu, podobnie jak warunki atmosferyczne. Ciepły posiłek regeneracyjny przygotowany przez pracowników samorządowych Gminy Prusice oraz Mieszkańców Krościny Wielkiej, czekał na zawodników w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Po chwili odpoczynku nadszedł moment na dekorację. Każdy z zawodników otrzymał po wbiegnięciu na metę pamiątkowy medal, natomiast na podium w poszczególnych kategoriach nagrody wręczali Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego – Grzegorz Terebun oraz Sekretarz Gminy Prusice – Wiktor Lubieniecki. Warto podkreślić dobrą współpracę z Powiatem Trzebnickim, który zawsze wspiera sportowe wydarzenia w Gminie Prusice.

W tym czasie rozpoczęły się również Gminne Mikołajki. Od południa najmłodsi wraz z rodzicami odbierali paczki od Świętego Mikołaja oraz uczestniczyli w kreatywnych zajęciach i animacjach – śpiewając, tańcząc, budując najdłuższy łańcuch choinkowy czy rzucając się papierowymi śnieżkami. W zabawach chętnie uczestniczyli Mikołaje wspólnie z dziećmi i Śnieżynkami, którym udzielił się świąteczny klimat.

Tradycyjnie dla uczestników Mikołajek przygotowany był również świąteczny poczęstunek. Samorządowcy, urzędnicy, pracownicy jednostek podległych oraz Sołectwa Krościna Wielka lepili pierogi, którymi w niedzielę częstowali obecnych Mieszkańców, gości i biegaczy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Na zakończenie już tradycyjnie odbyło się losowanie nagród przez Mikołaja i jego pomocników.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział, pomoc i zaangażowanie, a najmłodszych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok!

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera