• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Dobro powraca! Prusice zagrały z WOŚP 2020

02Bluesmenu-33.jpeg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. Kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Do północy w niedzielę Orkiestra zadeklarowała zebranie 115 362 894 złotych. W Prusicach również pobiliśmy rekord zbierając 40 499,94 zł. Dziękujemy za kolejny, niezapomniany Finał!
 

Prusicki Finał WOŚP rozpoczął się w Skokowej od wyścigu „Wrakiem dla WOŚP”. Fani motoryzacji zorganizowali pokazy samochodowe i wyścig, wspierając tegoroczną zbiórkę. Przypomnijmy, iż podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 zbieraliśmy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, dzięki którym operacje będą skuteczne i bezpieczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

W Prusicach wydarzenia 28. Finału WOŚP odbyły się w nowoczesnych salach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach. Od popołudnia trwały zabawy i animacje dla dzieci, efektem których było ogromne serce ulepione z małych serduszek z imionami i rysunkami najmłodszych uczestników WOŚP. W Sali kinowo-widowiskowej odbywały się koncerty: zespołu Blues Menu, Borys LBD czy Loverboy oraz orkiestrowy przegląd młodych talentów.

Punktem kulminacyjnym była licytacja przedmiotów, bonów, voucherów przekazanych do prusickiego sztabu. Dynamicznie przeprowadzona zbiórka przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Pana Pawła Grzyba oraz jedną z wolontariuszek Panią Iwonę Kiepul zaowocowała znacznym wpływem środków dołączonych do ogólnej puli zebranej w naszej gminie. Warto przypomnieć, iż dużym zainteresowaniem cieszył się voucher na lot widokowo-szkoleniowy nad Powiatem Trzebnickim przekazany przez Starostę Powiatu Trzebnickiego Panią Małgorzatę Matusiak oraz obecnego na niedzielnych wydarzeniach w Prusicach Wicestarostę Pana Grzegorza Terebuna. Ciekawym punktem była również licytacja wycieczki „Zwiedzanie Wrocławia z Michałem” przekazanej przez zaprzyjaźnionego Prusicom Posła na Sejm Pana Michała Jarosa, który osobiście wręczył voucher zwycięzcy licytacji, jak również licytacja „Dnia Pracy Burmistrza Gminy Prusice” przekazanego przez Burmistrza Igora Bandrowicza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przedmioty, vouchery na usługi czy ciasta i słodkie upominki przekazane przez sołtysów, radnych, mieszkańców, lokalnych artystów i przedsiębiorców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz otwarte serca na bezinteresowną pomoc. Wydarzenia kulturalne zakończyło światełko do nieba z Prusickiego Rynku, podczas którego połączyliśmy się z całym krajem i światem pokazując, że potrafimy się jednoczyć.

Przez cały dzień wolontariusze z terenu Gminy Prusice kwestowali na ulicach miasta oraz terenie wydarzeń zbierając do puszek środki pieniężne oraz rozdając symboliczne serduszka. Jak mówił prof. Piotr Buczynski - „Orkiestra to też aspekt edukacyjny. Od samego początku łączymy młodych ludzi, uczymy ich tolerancji, pomagania. To są właśnie miliony ludzi, którzy są największą siłą Fundacji i którzy dają nam siłę.” Cieszymy się, że w Prusicach również są ludzie, którzy poświęcają swój czas i energię, aby pomagać i dzielić się dobrem.

03talentywatpl-44.jpeg

W ramach 28. Finału WOŚP w Prusicach odbył się również 3. Nocny Bieg „Policz się z Cukrzycą”. Blisko 200 biegaczy ustawiło się na starcie przy Prusickim Centrum Fitness z latarkami na czołach. Oni również włączyli się sportowym akcentem w zbiórkę środków. Zaprzyjaźniona i znana z akcji „Prusice Biegają” 5-kilometrowa trasa przez biegaczy oraz sportowców nordic walking została bardzo sprawnie pokonana, aby wspólnie spotkać się na mecie i stanąć na podium.
Biorący aktywnie udział w biegu Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego wręczyli wyróżnienia zwycięzcom poszczególnych kategorii biegowych oraz puchary w kategoriach OPEN. Gratulujemy wytrwałości i świetnej kondycji :)

05bieg-21.jpeg

Jak informuje Fundacja WOŚP są już pierwsze efekty tegorocznej zbiórki. Pierwszy sprzęt medyczny został przekazany do 14 miast w Polsce. To oznacza, że już niebawem pacjenci, będą mogli korzystać ze sprzętu.

750_15788544675e1b684330f055.32782407.jpeg
 

Dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas :) Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera