• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Wejdź i zobacz gminę po horyzont!

Zimowa aura i piękne widoki. Tylko tyle, lub aż tyle można zobaczyć z wieży widokowej w prusickim ratuszu. Mieszkańcy znają, turyści chwalą, a tych co nie widzieli zapraszamy serdecznie do wejścia i zobaczenia. Panoramę na okolice podziwiać można po pokonaniu 140 schodów.

To na niej mieści się stary zegar. Jego nieczynny już mechanizm można podziwiać na jednej z ostatnich kondygnacji wieży. Tam tez znajdują się legendy o zegarze miejskim napisane przez młodzież w ramach konkursu ogłoszonego i rozstrzygniętego przez Burmistrza Igora Bandrowicza w 2017 roku. Stare fotografie rynku, ratusza, kamieniczek, okolicznych uliczek,  dawnych mieszkańców Prusic zdobią ściany wieży.

Co roku podczas Dni Prusic w okresie lata organizowany jest bieg na wieżę ratusza. Uczestnicy ścigają się o miano najlepszego biegacza, który pokona w najkrótszym czasie dystans po schodach w obie strony. To nie lada wyczyn, ale śmiałków od lat nie brakuje.

Po wejściu można zobaczyć otaczający nas krajobraz, tereny gminy we wszystkie strony świata, ale i województwo, a przy dobrej widoczności Wrocław i odległe Karkonosze. A może coś jeszcze? Jeśli coś wypatrzycie to prosimy opowiedzieć nam o wrażeniach i napisać na promocja@prusice.pl. Zapraszamy na krótki zimowy i aktywny spacer. Wejście na wieże możliwe jest w godzinach pracy UMiG oraz PIT. Wejdź i zobacz gminę po horyzont!

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera