• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Gmina Prusice i Burmistrz Igor Bandrowicz – Najlepsi wśród Najlepszych w Polsce

Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu 2020 na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2020 w Gdyni w poniedziałek 12 października 2020 roku przekazano wspaniałe wiadomości dla naszej Gminy.  Samorząd prusicki okazał się Najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce, natomiast Burmistrz Igor Bandrowicz zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich.

perły www-01.jpeg

Dziennik Gazeta Prawna już po raz ósmy rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”, który jest bezpłatnym, rzetelnym i merytorycznym Rankingiem oceniającym działania samorządów i ich włodarzy.

Podczas oceny kapituła opierała się na danych przesłanych przez samorządy w formie uzupełnionej ankiety elektronicznej, na pytania otwarte i zamknięte z wcześniej przyjętymi kryteriami, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw. Wśród pytań samorządy musiały udzielić odpowiedzi na zagadnienia z zakresu: finansów, ochrony środowiska, inwestycji, gospodarki komunalnej i przestrzennej, środków unijnych, organizacji pozarządowych, sportu, kultury, turystyki, promocji, dokumentów strategicznych i planów oraz wizji na najbliższe kilka lat. Natomiast w kategorii najlepszych włodarzy oceniano umiejętności i sposób oraz jakość zarządzania organizacją i instytucją, sposób koordynacji działań lokalnych, a także zdolności przywódcze, rozwój gminy oraz ilość kadencji, poparcie wyborcze, a także frekwencja podczas wyborów.

Redakcja gazety wskazała najlepsze samorządy i najlepszych włodarzy w czterech kategoriach: miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, miasta do 100 tys. mieszkańców, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Warto podkreślić, że Ranking Gazety Prawnej to rzetelny plebiscyt, w którym zwycięzcy wyłaniani są na podstawie wypełnianych ankiet i analizy ekspertów.

Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia geograficznego realizują te same, wyznaczone przez prawo, zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Miano Perły Samorządu powinny nosić te spośród nich, które wyróżniają się w sposób szczególny poprzez realizację tych zadań na poziomie wyższym, bardziej zaawansowanym i kompleksowym niż pozostali.

- Gmina Prusice jak się okazało kolejny rok z rzędu znalazła się wśród najlepszych, a tym razem okazała się Najlepszym Samorządem pokonując Kąty Wrocławskie (województwo dolnośląskie) oraz Międzychód (województwo wielkopolskie). Dodatkowo samorząd prusicki wśród najlepszych znalazł się w gronie koło gminy wiejskiej Iława, gminy do 100 tys. mieszkańców Sopot oraz gminy powyżej 100 tys. mieszkańców Gdańsk - mówi Burmistrz Igor Bandrowicz.

Do kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz” został zgłoszony Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz, który znalazł się w „10” najlepszych włodarzy zajmując 5. Miejsce w Polsce.

- Bardzo się cieszę z obu wyróżnień, zarówno z wyróżnienia dla mnie jako włodarza Gminy Prusice, jak i z ogromnego wyróżnienia dla samorządu prusickiego, gdyż to kolejny duży sukces w Rankingach Dziennika Gazeta Prawna, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyzny i poprawę jakości życia naszych mieszkańców. Tegoroczny sukces jest tym większy, gdyż przypada w roku 30-lecia samorządu – zaznacza Igor Bandrowicz, dodając: - Warto przypomnieć, że w 2013 roku otrzymaliśmy w ramach Rankingu „Perły Samorządu” wyróżnienie w kategorii najlepszy samorząd oraz wyróżnienie w kategorii najlepszy włodarz. W 2014 roku znaleźliśmy się na 1. Miejscu i dostaliśmy Perłę Samorządu dla najlepszej gminy miejsko – wiejskiej w Polsce, a w 2015 roku znowu znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów. Była to  wyjątkowa nagroda, gdyż to wyróżnienie za 25 lat istnienia samorządu lokalnego. W 2016 roku zająłem 7. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz”, a w 2017 roku 10. Miejsce. 2018 rok również był dla nas pomyślny - w kategorii Najlepszy włodarz wśród gmin miejsko-wiejskich zająłem 6. Miejsce w Polsce oraz odebrałem wyróżnienie dla gminy w kategorii najlepszy samorząd za 8 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich. W 2019 roku samorząd prusicki okazał się Perłą wśród samorządów, gdyż Gmina Prusice uplasowała się na podium w kategorii gminy miejsko-wiejskie zajmując 2 miejsce w Polsce! W tym roku znowu znajdujemy się wśród najlepszych w Polsce i to jako najlepszy włodarz i najlepszy samorząd.

Warto dodać, że po raz kolejny w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej Burmistrz Prusic jest jedynym laureatem z terenu powiatu trzebnickiego, który znalazł się w gronie Najlepszych Włodarzy w Polsce, zaś Gmina Prusice wśród najlepszych samorządów w Polsce.

- Kolejne wyróżnienie w ramach Pereł Samorządu, pokazuje, że praca samorządu, którym kieruje jest zauważalna nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, kontynuując: - To wyróżnienie jest również świetną motywacją do dalszej pracy dla dobra mieszkańców i naszej małej Ojczyzny. DZIĘKUJĘ TYM WSZYSTKIM KTÓRZY WSPÓLNIE DZIAŁAJĄ DLA ROZWOJU NASZEJ GMINY

Galę można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/gazetaprawnapl/videos/955965751562873

w kategorii Najlepszy Samorząd 24.49, zaś Najlepszy Włodarz – 37.43

 

PRUSICE-01.jpeg

 

18_Igor Bandrowicz_Prusice_wyróznienie-01.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.