• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Gmina Prusice wśród LIDERÓW w pozyskiwaniu środków unijnych

Beznazwy-1.jpeg

Miło nam poinformować, że samorząd prusicki na czele z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem odniósł kolejny ogromny sukces na skalę nie tylko powiatową, czy wojewódzką, ale również na skalę krajową. Prusice w rankingu Fundusze Europejskie -  Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 przeprowadzonym przez pismo samorządowe "Wspólnota" zajęły 15 miejsce w Polsce w kategorii Miasteczka, 4. Miejsce w województwie dolnośląskim oraz 1. Miejsce w powiecie trzebnickim, a tym samym znalazły się wśród Liderów w pozyskiwaniu środków. Jest to ogromny sukces na który składa się ogrom pracy wielu osób, w tym władz samorządowych na czele z Burmistrzem, Radnych Gminy Prusice, pracowników Urzędu Miejskiego w Prusicach, kierowników, dyrektorów i pracowników jednostek organizacyjnych, a także Naszych mieszkańców.

Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 został przygotowany na podstawie obiektywnych danych pochodzących z Ministerstw i baz pozyskanych funduszy przez samorządy. Zestawienie obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014–2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Pismo samorządowe „Wspólnota” ranking funduszy europejskich podsumowuje następująco: Środki unijne  faktycznie, a nie tylko deklaratywnie,  stwarzają szansę na podejmowanie znaczących działań rozwojowych przez samorządy położone w słabiej rozwiniętych częściach kraju. Regionalna polityka  Unii Europejskiej  ma znaczenie  dla wyrównywania  szans rozwojowych.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, gdyż to kolejny sukces Gminy Prusice w obiektywnym Rankingu, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyzny i poprawę jakości życia naszych mieszkańców. Jeszcze nie opadły emocje po zdobyciu Perły Samorządu jako Najlepszego Samorządu w kategorii gmin wiejsko – miejskich i 5. Miejsca dla Najlepszego Włodarza, a tu kolejny powód mamy do świętowania – zaznacza Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając: - Kolejne takie wyróżnienie pokazuje, że praca samorządu, którym kieruje jest zauważalna nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce. Jest ono również świetną motywacją do dalszej pracy dla dobra nas wszystkich.  Ranking funduszy europejskich pokazuje również ile środków pozyskaliśmy w latach 2014-2019,a co za tym idzie jak się rozwija nasza gmina.

Warto dodać, że Gmina Prusice w Rankingu najlepiej wypadła na tle pozostałych gmin powiatu trzebnickiego:

- Gmina Trzebnica w kategorii Miasta Powiatowe zajęła 110. Miejsce
- Gmina Oborniki Śląskie – w kategorii Miasteczka zajęła 191. Miejsce
- Gmina Żmigród - w kategorii Miasteczka 80. Miejsce
- Gmina Wisznia Mała w kategorii Gminy Wiejskie zajęła 673. Miejsce
- Gmina Zawonia w kategorii Gminy Wiejskie zajęła 138. Miejsce

Nr_21-2020_Wydatki_ze_srodkow_UE-page-029.jpeg RANKING WSPÓLNOTA1.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera