• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

#Koronawirus - Wykaz mobilnych punktów szczepień w Gminie Prusice

Drodzy Mieszkańcy,

Gmina Prusice w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo w porozumieniu i we współpracy ze Szpitalem im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy będzie realizowała zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych Mieszkańców MOBILNE PUNKTY SZCZEPIEŃ w wybranych lokalizacjach, gdzie szczepień będą dokonywać lekarze wraz z wyspecjalizowanym personelem medycznym ze Szpitala z Trzebnicy.

Mobilne Punkty Szczepień zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach dla mieszkańców poszczególnych miejscowości:

PLAKAT punkty szczepień-01.jpeg

Lokalizacje Mobilnych Punktów Szczepień zostaną przygotowane zgodnie z wytycznymi Sanepidu i uruchomione za zgodą Sanepidu.

 

Zdajemy sobie sprawę, że od razu pojawia się u Państwa na pewno pytanie „Dlaczego w Ośrodku Kultury czy na świetlicy wiejskiej a nie w Ośrodku Zdrowia?”.

Odpowiedzi jest wiele, w tym najważniejsza dla ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH MIESZKAŃCÓW, a także :

1. Łatwiejszy dostęp do PUNKTU SZCZEPIEŃ – Mobilne Punkty Szczepień w Ośrodku Kultury oraz w Lokalnych Centrach Kultury będą obsługiwane kompleksowo przez wyspecjalizowaną kadrę medyczną ze Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i ułatwią chętnym mieszkańcom dostęp do szczepień, gdyż w punkcie będą wydawane zarówno skierowania na szczepienia po wprowadzeniu w system, jak i zaświadczenia o przyjętym szczepieniu, co będzie ułatwieniem dla Seniorów i starszych mieszkańców. Dodatkowo Nasi Mieszkańcy, w tym osoby starsze zamiast dojeżdżać np. do Trzebnicy, Skokowej czy do Prusic będą mogli skorzystać ze szczepienia w Mobilnym Punkcie, co ułatwia dostępność skorzystania ze szczepienia, bez trudu w dojeżdżaniu.

2. DBAŁOŚĆ O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW – W dobie pandemii, gdzie ograniczony jest kontakt z drugim człowiekiem wizyta w Ośrodku Zdrowia czy w Szpitalu w celu szczepienia, gdzie ma się również styczność z osobami chorymi ogranicza nasze bezpieczeństwo i naraża nas na choroby. Zaś Mobilne Punkty Szczepień zlokalizowane w dużych pomieszczeniach, jakimi są np. Lokalne Centra Kultury wpływają na nasze bezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że pacjent po przyjęciu szczepionki pozostaje pod obserwacją lekarza przez 20-30 minut. Z Zachowaniem dystansu 2 - 3 metrów, zaszczepione osoby muszą być wszystkie „widoczne” dla lekarza. Dzięki temu nie tworzą się zatory i 150 – 200 osób można zaszczepić w kilka godzin. Jest to jednak możliwe tylko w dużej Sali. W ośrodku zdrowia trwałoby to 2 dni.

3. Ośrodek Zdrowia na terenie Gminy Prusice musi nadal prowadzić bieżącą działalność: udzielać porad lekarskich, zabiegów, wydawać recepty i skierowania dla pacjentów. Szczepienia w ośrodku zdrowia sparaliżowałyby jego pracę na więcej niż pół roku.

MOBILNE PUNKTY SZCZEPIEŃ w Gminie Prusice mają być ułatwieniem dla CHĘTNYCH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY w dostępie do korzystania ze szczepień przeciw COVID-19.

Przypominamy, że każdy zainteresowany szczepieniem może się zgłosić do wybranego Punktu Szczepień, a także zarejestrować na szczepienie poprzez infolinię czy też Internetowe Konto Pacjenta.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi realizowane będą szczepienia w poszczególnych etapach oraz terminach, o których na bieżąco będziemy Państwa informować.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera