• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Warsztaty breakdance dla dzieci i młodzieży

Tańczyć można na nogach, ale również na plecach, barkach, głowie czy rękach. A jeśli dodamy do tego mnóstwo dynamiki, rotacji, trochę akrobatyki i nieskończenie wiele kreatywności to otrzymamy wyjątkowy styl taneczny - breakdance. Podczas warsztatów spróbujemy przekonać uczestników, że jest on ciekawą opcją na spędzanie czasu wolnego nawet przez przedszkolaki.

W breakdance tancerze poruszają się na stojąco, schodzą na ziemie, tańczą przy ziemi dotykając jej rękami i nogami oraz wykonują figury rotacyjne na głowie, rękach, barkach itp. 

Czy to odpowiednie dla dziecka, które ma mniej niż 10 lat?

Oczywiście! Nawet dziecko, które jeszcze nie potrafi mówić można zacząć uczyć tańca! Jak? Chociażby poprzez puszczanie mu muzyki. Dziecko się z nią oswaja, zaczyna rozumieć czym ona jest. A to jest jeden z elementów nauki tańca. Podczas warsztatów profesjonalny i pracujący na co dzień z dziećmi instruktor w umiejętny sposób będzie dopasuje zajęcia do poziomu i możliwości grupy. 

 

Taniec:

  • pozwala się otworzyć i nabyć pewności siebie. Wraz z wzrostem umiejętności maleje nieśmiałość – i można wystąpić przez publicznością.
  • wyrabia systematyczność, która przekłada się też na inne aspekty życia. Początkujący tancerze ekscytują się efektywnymi ruchami i chcą je za wszelką cenę wykonać. To właśnie wymaga podtrzymywania motywacji do pracy i wysiłku.
  • uczy współpracy i szacunku do innych. Kultura hip-hopu, której breakdance jest jednym z elementów, bazuje na hasłach pokoju, miłości, jedności i zabawy. Ważna jest też zasada „each one teach one”, czyli „każdy uczy każdego”. Oznacza to, że każdy może się nauczyć czegoś wartościowego od drugiej osoby – zarówno uczeń od nauczyciela, ale i nauczyciel od ucznia. Często instruktorzy potwierdzają, że jedną z największych inspiracji są dla nich podopieczni posiadający niekończące się zasoby pozytywnej energii.
  • zachęca do ciekawości i poznawania świata oraz innych ludzi. Na pewnym poziomie nauki breakdance zaczyna się rozumieć, że dla dalszego rozwoju niezmierne ważne są podróże i czerpanie różnorodnych inspiracji.
     

Zapraszamy zatem dzieci w wieku od 5 lat oraz młodzież na kolejne warsztaty breakdance. Energetyczne zajęcia poprowadzi instruktor Damian Kluka z Akademia Tańca i Ruchu Street Flow

Zapisy w Prusickie Centrum Fitness oraz telefonicznie - 71 74000 58

Przypominamy, że zajęcia Prusickie Centrum Fitness w swojej stałej ofercie posiada zajęcia z tańca dla dorosłych - Latino Dance. Zajęcia na pewno zostaną wznowione po ponownym otwarciu klubu. 
 

warsztaty breadance 19 06-01.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera