• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Mamy to! Tytuł Najlepszego Włodarza gmin miejsko – wiejskich w Polsce!

Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu 2021 w środę 12 maja 2021 roku na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2021 w Gdyni przekazano wspaniałe wiadomości dla naszej Gminy.  Burmistrz Igor Bandrowicz okazał się Najlepszym Włodarzem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce, zaś samorząd prusicki znalazł się w „10” najlepszych gmin miejsko – wiejskich w Polsce zajmując 9. miejsce

PERŁA SAMORZĄDU 2021.jpeg

PERŁA SAMORZĄDU 2021-FOTO.jpeg

Dziennik Gazeta Prawna już po raz dziewiąty rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”, który jest bezpłatnym, rzetelnym i merytorycznym Rankingiem oceniającym działania samorządów i ich włodarzy.

Redakcja gazety wskazała najlepsze samorządy i najlepszych włodarzy w pięciu kategoriach: gmina do 5 tys. mieszkańców (nowa kategoria), gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejsko-wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców oraz gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.  Warto podkreślić, że Ranking Gazety Prawnej to rzetelny plebiscyt, w którym zwycięzcy wyłaniani są na podstawie wypełnianych ankiet i analizy ekspertów.

Podczas oceny kapituła opierała się na danych przesłanych przez samorządy w formie uzupełnionej ankiety elektronicznej odpowiadając na pytania otwarte i zamknięte z wcześniej przyjętymi kryteriami, a także na podstawie danych uzyskanych z Ministerstw.

W kategorii najlepszy włodarz oceniano trzy aspekty: „Włodarz – reprezentant gminy i jej mieszkańców”, „Włodarz – zarządzający urzędem i prowadzący politykę gminy” oraz „Włodarz - zaangażowany lider społeczności”.

Natomiast w kategorii najlepsza gmina samorządy musiały udzielić odpowiedzi na zagadnienia z zakresu: finansów, gospodarki, działań w trakcie pandemii COVID-19, inwestorów, inwestycji, zdrowia, środków unijnych, cyfryzacji,  ochrony środowiska oraz poprawy jakości powietrza.

- Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia geograficznego realizują te same, wyznaczone przez prawo, zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Miano Perły Samorządu powinny nosić te spośród nich, które wyróżniają się w sposób szczególny poprzez realizację tych zadań na poziomie wyższym, bardziej zaawansowanym i kompleksowym niż pozostali – podkreślają Organizatorzy Plebiscytu

Najlepszy wśród Najlepszych

Kolejny rok z rzędu Gmina Prusice znalazła się w najlepszej „10” w obu kategoriach Najlepsza Gmina i Najlepszy Włodarz. W tym roku Burmistrz Igor Bandrowicz okazał się najlepszym z najlepszych pokonując Jacka Zbigniewa Lipińskiego z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Krzysztofa Chacińskiego z Radzymina. Dodatkowo włodarz Prusic wśród najlepszych znalazł się w gronie koło: wójta Marcina Skonieczki z Płużnicy, wójta Krzysztofa Harmacińskiego z Iławy, prezydenta Jarosława Górczyńskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Prezydenta Jacka Jaśkowiaka z Poznania i Prezydenta Wojciecha Szczurka z Gdyni.

PERŁA SAMORZĄDU 2021 - BURMISTRZ.jpeg

Prusice jako samorząd zajęły 9. Miejsce znajdując się w gronie najlepszej „10” w Polsce tak jak: Aleksandrów Łódzki, Radzymin, Kozienice, Wołomin, Bobowa, Myślenice, Polkowice, Grodzisk Mazowiecki oraz Margonin.

PERŁA SAMORZĄDU 2021 - GMINA.jpeg

perły 2021-02.jpeg

- Bardzo serdecznie dziękuję całej Kapitule za to wyróżnienie. Od 2013 roku próbujemy swoich sił w Rankingu Perły Samorządu i uważam, że jest to jeden z najbardziej rzetelnych Rankingów w Polsce, zwłaszcza przez to, że nie trzeba tutaj płacić, aby przejść do drugiej rundypodkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: - Swój sukces DEDYKUJE TYM WSZYSTKIM OSOBOM, które udało mi się przekonać do wspólnego i dynamicznego rozwoju Gminy Prusice, co robimy wspólnie i skutecznie od kilku lat i planujemy nadal to robić, mówię tutaj o Radnych, Sołtysach, Mieszkańcach Gminy, a także Pracownikach Urzędu Miejskiego w Prusicach i wszystkich jednostek.  DZIĘKUJĘ TYM WSZYSTKIM KTÓRZY WSPÓLNIE DZIAŁAJĄ DLA ROZWOJU NASZEJ GMINY! Kolejne wyróżnienie w ramach Pereł Samorządu, pokazuje, że praca samorządu, którym kieruje jest zauważalna nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce. To wyróżnienie jest również ogromnym zastrzykiem motywacji i inspiracją do dalszej pracy dla dobra mieszkańców i naszej małej Ojczyzny

Sukcesy w Perłach Samorządu od 2013 roku

Warto przypomnieć, że w czołówce najlepszych Prusice są od 2013 roku, gdzie w 2013 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii najlepszy samorząd oraz wyróżnienie w kategorii najlepszy włodarz. W 2014 roku znaleźliśmy się na 1. Miejscu i dostaliśmy Perłę Samorządu dla najlepszej gminy miejsko – wiejskiej w Polsce, a w 2015 roku znowu znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów. Była to  wyjątkowa nagroda, gdyż to wyróżnienie za 25 lat istnienia samorządu lokalnego. W 2016 roku Włodarz Prusic zajął 7. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz”, a w 2017 roku 10. Miejsce. 2018 rok również był dla nas pomyślny - w kategorii Najlepszy włodarz wśród gmin miejsko-wiejskich 6. Miejsce w Polsce oraz wyróżnienie dla gminy w kategorii najlepszy samorząd za 8 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich. W 2019 roku samorząd prusicki okazał się Perłą wśród samorządów, gdyż Gmina Prusice uplasowała się na podium w kategorii gminy miejsko-wiejskie zajmując 2 miejsce w Polsce! W 2020 roku samorząd prusicki okazał się najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce. Natomiast włodarz Gminy Prusice zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich. W tym roku znowu znajdujemy się wśród najlepszych w Polsce i to jako najlepszy włodarz i najlepszy samorząd.

- Warto dodać, że po raz kolejny w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej jestem jedynym laureatem z terenu powiatu trzebnickiego, który znalazł się w gronie Najlepszych Włodarzy w Polsce, zaś Gmina Prusice wśród najlepszych samorządów w Polsce – zaznacza włodarz Gminy.

Galę Pereł Samorządu można obejrzeć pod pod linkiem:
https://www.facebook.com/114453729684/videos/543409013323628
w kategorii Najlepszy Włodarz – 47 minuta ma miejsce połączenie z Najlepszym Włodarzem Gmin Miejsko - Wiejskich Burmistrzem
 
Natomiast wywiad z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem dla Dziennika Gazeta Prawna - dodatek Samorząd i Administracja opublikowany w dniu 19 maja 2020 roku można przeczytać poniżej:
DZIENNIK GAZETA PRAWNA-45.jpeg
 
DZIENNIK GAZETA PRAWNA-37.jpeg
DZIENNIK GAZETA PRAWNA-38.jpeg
DZIENNIK GAZETA PRAWNA-45.jpeg
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera