• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer "Prusice24"- Gazety Społeczności Gminnej

nowy P24 www-01.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z wielką przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce kolejny w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24”. Nowością na łamach naszej gazety jest zaproszenie Państwa Naszych Mieszkańców poprzez koncepcje i wizualizacje zagospodarowania Rynku w Prusicach widzianego oczami studentów architektury do debaty nad Jego przyszłością.

Za nami kilka miesięcy 2021 roku, a kolejne miesiące przed nami. Cały czas wiele się w naszej Gminie dzieje, cały czas działamy, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy, o czym można przeczytać na łamach aktualnego numeru.

Jeszcze w kwietniu pozyskaliśmy 4 mln zł na budowę Szkoły Podstawowej w Skokowej, następnie nasi strażacy dostali promesę na wóz bojowy dla OSP Pawłów Trzebnicki, a dokładnie przed chwilą napłynęły do nas doskonałe wiadomości z Ministerstwa o otrzymaniu 100 % dofinansowania w wysokości ponad 3 mln zł na Utworzenie Centrum Usług Społecznych w Gminie Prusice.

Na terenie Prusic trwają intensywne prace nad budową światowej inwestycji, fabryki Firmy GTHR, o której można przeczytać w wywiadzie z przedstawicielami firmy.

Nie zwalniamy tempa pod względem inwestycyjnym, otworzyliśmy nowy plac zabaw w Dębnicy, kończymy plac zabaw w Krościnie Wielkiej, trwają prace wykończeniowe przy Centrum Inicjatyw i Produktu Lokalnego w Skokowej, podpisaliśmy umowy z Wykonawcą i przekazaliśmy plac budowy Lokalnych Centrów Kultury w Krościnie Małej oraz w Borowie. Na terenie Gminy Prusice realizowane są i w najbliższym czasie będą inwestycje drogowe we współpracy z Powiatem Trzebnickim, w Prusicach, Piotrkowicach i Ligocie Strupińskiej. W tym roku czeka nasz jeszcze szereg inwestycji i tych dużych i tych mniejszych w poszczególnych miejscowościach, gdzie na niektóre mieszkańcy przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego. W naszej Gminie nie zabraknie również zasięgu, a to za sprawą 31 punktów dostępu do sieci bezprzewodowej WIFI.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. Realizujemy rozpoczęte projekty, uczestniczymy w projekcie międzynarodowym dotyczącym czystej energii, opracowujemy Plan Zrównoważonej Mobilności, walczymy o nowe trasy i ścieżki rowerowe w naszej Gminie, został rozstrzygnięty nabór na wymianę pieców, gdzie walczymy o dodatkowe środki dla Państwa. Pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze, gdyż nam wszystkim zależy abyśmy oddychali świeżym powietrzem. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Nasza praca i rozwój naszej Gminy po raz kolejny został zauważony w Rankingu Perły Samorządu 2021, gdzie jako Burmistrz zostałem Najlepszym Włodarzem, zajmując 1. Miejsce w Polsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich, zaś samorząd prusicki znalazł się po raz kolejny w najlepszej „10”, zajmując 9. Miejsce w Polsce.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

Prusice 24 - czerwiec 2021-page-001.jpeg

Aktualny numer można pobrać tutaj: PDFPrusice 24 - czerwiec 2021.pdf (21,19MB) oraz znaleźć na stronie www.prusice.pl w zakładce Prusice24 – gazeta społeczności prusickiej
Życzymy miłej lektury!!

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prusice.