• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Jubileuszowe spotkania

10_Bieg_Trzech_Wiez_12062021_btw-1.jpeg

W tym roku obchodziliśmy święto naszego miasta i gminy po raz dziesiąty. Wydarzenia przybrały trochę inny charakter, gdyż skupiliśmy się na tym co lokalne i o czym warto sobie przypomnieć po czasie izolacji.

Wydarzenia podzielone zostały na dwa sektory. Część sportowa to indywidualne starty w ramach Jubileuszowego Biegu Trzech Wież, Bieg Smerfa dla najmłodszych oraz otwarty trening kickboxing.
W uroczystej dekoracji zawodników uczestniczyli Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Grzegorz Terebun, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich Grzeogrz Derela oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Joanna Sroga. Gratulujemy sukcesów, osiągniętych czasów i wytrwałości! Cieszymy się, że bieganie w Prusicach skupia coraz więcej pasjonatów.

Szczególnie wyróżnione zostały cztery osoby, które jako jedyne ukończyły dziesięć biegów! Ogromne brawa otrzymali: Anna Hazubska, Andrzej Hazubski, Ireneusz Jarecki oraz Przemysław Burchacki!

Wyróżnienia również otrzymali uczestnicy konkursu plastycznego „Moje marzenie” zorganizowanego okazji Dnia Dziecka przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Wybór był trudny, gdyż wyobraźnia i kreatywność uczestników nie miała granic, a wszystkie zgłoszone prace są wspaniałe i oddają charakter dziecięcych marzeń i serc. Wyniki ze sceny ogłosili Burmistrz Gminy Prusice oraz Dyrektor GOKiS wręczając nagrody.

Laureaci konkursu w kategorii przedszkola i klasy 0:
Wyróżnienie Kornelia Borowiecka – Przedszkole w Prusicach
III miejsce Szymon Kopeć – SP Piotrkowice, filia Strupina, przedszkole
II miejsce Kuba Wołoniec  - Przedszkole w Prusicach
I miejsce Michał Płatacz – SP Piotrkowice, filia Strupina, przedszkole

Laureaci konkursu w kategorii klasy 1-3:
Wyróżnienie Kuba Bagiński – SP SKokowa
III miejsce Maja Dawidowicz – SP Prusice
II miejsce Matylda Wojda -SP Prusice
I miejsce Szymon Olejnik- SP Prusice

Laureaci konkursu w kategorii klasy 5-8:
III miejsce Maria Sadłowska – SP Prusice
II miejsce Lena Woźniczka – SP Skokowa
I miejsce Nina Świlak – SP Prusice

 

1X9A0968.jpeg

Część artystyczna rozpoczęła się od występów uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Prusice: Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach, Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz Szkoły Podstawowej w Skokowej im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Uczniowie zaprezentowali wspaniałe talenty i zdolności wokalno-muzyczne. Nie zabrakło również uczestników kreatywnych zajęć teatralnych prowadzonych w ośrodku kultury przez Panią Wioletę Drząszcz. Zdolna młodzież zaprezentowała scenę – przedstawienie przygotowane już wcześniej z okazji Dnia Matki.

Na scenie na koniec pomimo niepogody wystąpił nieoceniony lokalny Zespół Ludowy Trzy Dęby, który jest z nami od blisko 40 lat. Łączy pokolenia dzięki muzyce i wspólnej pasji. Ludowa muzyka towarzyszy nam od zawsze, nie mogło jej zabraknąć również podczas 10. Dni Prusic. Ogromne podziękowania i brawa za determinację i niegasnącą energię!

1X9A1133.jpeg

Na terenie wydarzenia czekał szereg atrakcji - foodtrucki ze smacznym jedzeniem, lokalne produkty oraz stoiska z rękodziełem.

Warto również było zajrzeć do parku zabaw dla dzieci, gdzie odbywał się animacje i warsztaty dla najmłodszych oraz ciekawe i kreatywne zabawy. W kontynuacji akcji charytatywnej „Wygrać Życie” zapoczątkowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach zorganizowano kiermasz ciast oraz loterię fantową dla chorego, małego mieszkańca naszej gminy Bartusia. Każdy może pomóc w każdym momencie: https://www.facebook.com/groups/1019817281832563


 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera