• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Pierwszy odcinek Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska otwarty

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz we wtorek 29 stycznia 2018 roku jako Lider Projektu „Budowa dróg rowerowych w powiecie trzebnickim, milickim i wołowskim” miał przyjemność przeciąć wstęgę i wziąć udział w uroczystym otwarciu pierwszego odcinka budowanej ścieżki rowerowej trasą dawnej kolei wąskotorowej w ramach I etapu Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska na długości 2,4 km z Sułowa do Gruszeczki.

 

Inwestycja połączy Wrocław z Doliną Baryczy przez trzy powiaty: trzebnicki, milicki i wołowski.

 

Obecnie trwają prace nad budową dróg rowerowych w Gminie Prusice od Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe i Ligotkę do Dobrosławic (do granicy z Gminą Żmigród) i w Gminie Żmigród, a także rozpoczęły się w Gminie Wołów. W sumie do końca czerwca w ramach I etapu powstanie 22,27 km nowych dróg rowerowych.

 

Jeszcze w tym roku planowane jest również wybudowanie kolejnych ponad 28 km ścieżek rowerowych w ramach drugiego etapu budowy Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska, z czego ok. 6,7 km ścieżek rowerowych w naszej gminie od Prusic do Skokowej.

 

Projekt jest realizowany wspólnie z Gminą Wołów, Żmigród i Milicz, przy 85 % dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera