• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24”

0001.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z wielką przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce kolejny w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24”.

Aktualny numer można pobrać tutaj: https://prusice.pl/.../7739/prusice-24-sierpien-2021.pdf

W tym numerze również zapraszamy Państwa Naszych Mieszkańców poprzez koncepcje i wizualizacje zagospodarowania Rynku w Prusicach widzianego oczami studentów architektury do debaty nad Jego przyszłością.

Ostatnie miesiące od czerwca do sierpnia to czas letnio – wakacyjny, czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji. Ciekawy materiał czeka z Wakacji, których w tym roku oferta przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, Prusickie Centrum Fitness oraz Gminną Bibliotekę Publiczną „Multiteka” była bardzo bogata i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Można zapoznać się z relacjami z Dni Prusic, Pikników Rodzinnych, Rajdów Rowerowych, Strefy Kibica czy też wydarzeń biegowych oraz tego co się dzieje w naszych klubach sportowych, a także prusickiej bibliotece.

Cały czas wiele się w naszej Gminie dzieje, cały czas działamy, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy, o czym można przeczytać na łamach aktualnego numeru.

Najważniejszą i długo oczekiwaną informacją dla Państwa jest oczywiście podpisanie umowy na kolejny etap budowy Ośrodka Zdrowia w Prusicach. Patrząc na kolejne działania inwestycyjne to zakończyliśmy budowę Centrum Inicjatyw i Produktu Lokalnego w Skokowej, jesteśmy w trakcie budowy oświetlenia drogowego w ośmiu miejscowościach oraz otworzono nowy plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w Krościnie Wielkiej.

Na terenie Gminy Prusice realizowane są inwestycje drogowe we współpracy z Powiatem Trzebnickim: w Prusicach, Piotrkowicach i Ligocie Strupińskiej. Na terenie Prusic dobiegają do końca intensywne prace nad budową światowej inwestycji, fabryki Firmy GTHR, o czym można się przekonać na relacji zdjęciowej.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. W ostatnim czasie pozyskaliśmy kolejne dotacje na działania poprawiające jakość życia naszych mieszkańców: drogę do gruntów rolnych w Krościnie Wielkiej, przejścia dla pieszych w Skokowej, plac zabaw z siłownią zewnętrzną i infrastrukturą towarzyszącą w Pększynie i w Raszowicach oraz na melioracje, czy też zadania związane z azbestem.

Pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze, zwiększono ilość dofinansowanych zadań w ramach wymiany pieców, a także utworzyliśmy gminny program niskiej emisji, gdyż nam wszystkim zależy abyśmy oddychali świeżym powietrzem. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie.

Wersje papierową, kto jeszcze nie widział, w najbliższych dniach będzie dostępna na terenie Gminy Prusice.

 

Życzę miłej lektury!

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera