• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

OSP Pawłów Trzebnicki z nowym autem strażackim!

69.jpeg

W sobotę 23 października 2021 roku nadszedł długo oczekiwany dzień przez Strażaków, Druhny i Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie Trzebnickim. Ich marzenia o nowym aucie stały się faktem, gdyż zakupiony na początku października nowy wóz ratowniczo – gaśniczy został oficjalnie przekazany i poświęcony. Rok 2021 to szczególny rok dla straży z Pawłowa Trzebnickiego, gdyż na początku września podpisano umowę o włączeniu jednostki OSP Pawłów Trzebnicki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

45.jpeg

02.jpeg

37.jpeg

Całkowity koszt zakupu nowego auta to 853 620,00 zł, gdzie na montaż finansowy składają się środki z następujących źródeł:

266 000,00 zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

216 000,00 zł to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

371 620,00 zł to dotacja z budżetu Gminy Prusice  (całkowita dotacja z budżetu gminy Prusice do auta oraz na odpowiednie opłaty wyniosła w sumie 380 000,00 zł)

161.jpeg

163.jpeg

164.jpeg

166.jpeg

167.jpeg

Tak dobrze przygotowany montaż finansowy i skuteczna realizacja zakupu nowego wozu wymagała ogromu pracy i zaangażowania wielu osób oraz instytucji.

Podczas sobotniej uroczystości Burmistrz Igor Bandrowicz wspólnie z Prezesem OSP Pawłów Trzebnicki Zbigniewem Ziomkiem miał okazję podziękować wszystkim zaangażowanym w ten proces obecnym w Pawłowie Trzebnickim: Zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Bogusławowi Brudowi, Komendantowi PPSP w Trzebnicy st. bryg. Rafałowi Przybylokowi, Zastępcy Komendanta PPSP w Trzebnicy mł. bryg.mgr inż. Konradowi Ciskowi, Powiatowemu Prezesowi OSP RP w Trzebnicy dh. Zenonowi Łodygowskiemu, Wicestaroście Powiatu Trzebnickiego Grzegorzowi Terebunowi, Członkowi Zarządu Powiatu Trzebnickiego Stanisławowi Hurkasiewiczowi, Strażakom OSP Pawłów Trzebnicki Jarosławowi Majewskiemu, Mateuszowi Matyji oraz Łukaszowi Żabińskiemu, Sekretarzowi Gminy Prusice Wiktorowi Lubienieckiemu oraz osoby odpowiedzialnej ze strony Urzędu Miejskiego w Prusicach za pomoc w procedurze pozyskania i rozliczenia środków z WFOŚiGW Dorocie Leń.

18.jpeg

48.jpeg

60.jpeg

65.jpeg

69.jpeg

68.jpeg

74.jpeg

79.jpeg

85.jpeg

93.jpeg

95.jpeg

96.jpeg

 

Podziękowania należą się również Naczelnikowi Wydziału operacyjno-szkoleniowego st. kpt. Grzegorzowi Hurkasiewiczowi, a także Dorocie Muszczak z Urzędu Miejskiego w Prusicach odpowiedzialnej za całą procedurę przetargową i wyłonienie Wykonawcy nowego auta strażackiego.

Za pomoc w organizacji sobotniej imprezy podziękowano Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Joannie Srodze.

Podziękowania należą się również niestety nieobecnym podczas sobotniej uroczystości za pomoc w otrzymaniu środków na auto: Posłowi na Sejm RP Panu Pawłowi Hreniakowi oraz Zarządowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

100.jpeg

105.jpeg

109.jpeg

113.jpeg

118.jpeg

124.jpeg

127.jpeg

Oczywiście nowe auto trzeba tradycyjnie poświęcić, czego dokonał Ks. Proboszcz ze Skokowej Kazimierz Czuczoła, kapelan strażaków, zaś uroczystość uświetnił występ Kapeli Ludowej Trzy Dęby z Borówka. Sobotnie wydarzenie odbyło się w trakcie trwającego Święta Jabłka i Szarlotki w Pawłowie Trzebnickim.

137.jpeg

145.jpeg

- Życzę Strażakom OSP Pawłów Trzebnicki tyle samo bezpiecznych powrotów, co wyjazdów, ile strażaków wyjeżdża na akcje, tylu niech wraca do bazy- powiedział Burmistrz Igor Bandrowicz.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera