• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Turystyka rowerowa….czyli dobre praktyki dla Gminy Prusice

„Rozwój turystyki rowerowej w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej” to nazwa seminarium i warsztatów specjalistycznych, które odbyły się w dniach 5-6 lutego 2018 roku w żmigrodzkiej baszcie. Spotkanie prowadził ekspert od turystyki rowerowej - Jacek Zdrojewski, a Gminę Prusice reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Paweł Grzyb oraz pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach Daniela Bacańska.

Podczas seminarium omówiono stan obecny i kierunki rozwoju produktów turystyki rowerowej w oparciu o realizowane projekty i programy - m. in. Szlak Green Velo, Velo Małopolska, Velo Baltica, Szlak Wokół Tatr, lubelska "Kraina Rowerowa", inicjatywy komercyjne, szlaki EuroVelo w Polsce i inne.

Rozmawiano także o infrastrukturze turystyki rowerowej, usługach dedykowanym rowerzystom, wybranych wdrożeniach dla turystyki rowerowej – na przykładzie portali internetowych, aplikacji mobilnych, tablic informacyjnych, punktów informacji turystycznej oraz narzędzi do naprawy rowerów.

Wspólnie z przedstawicielami innych samorządów i instytucji dyskutowano również o kierunkach rozwoju „Dolnośląskiej Krainy Rowerowej” oraz działaniach dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze tereny.

Dla chętnych była możliwość przetestowania trzech różnych rodzajów rowerów ze wspomaganiem elektrycznym

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera