• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24”

Prusice 24 - grudzień 2021-01hh.jpeg

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z wielką przyjemnością przekazujemy na Państwa ręce w tym szczególnym okresie kolejny i ostatni już w tym roku numer naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24”. Koniec roku to czas na dość bogate, obfite w informacje i wiadomości wydanie z 40 stronami do czytania.

Aktualny numer można pobrać tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/8480/prusice-24-grudzien-2021.pdf

W tym numerze również zapraszamy Państwa Naszych Mieszkańców poprzez koncepcje i wizualizacje zagospodarowania Rynku w Prusicach widzianego oczami studentów architektury do debaty nad Jego przyszłością. Nowością w naszej gazecie jest nowy cykl pod nazwą „Prusickie perły historii”, który zabierze Państwa na wycieczkę do przeszłości.

Ostatnie miesiące od września do grudnia to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. z Dożynek Gminy Prusice, Przeglądu Zespołów Ludowych, Prusickiej Gali Wolontariatu oraz Gminnych Mikołajek, Jarmarku Bożonarodzeniowego i 10. Biegu w Poszukiwaniu św. Mikołaja czy też wydarzeń biegowych oraz tego co się dzieje w naszych klubach sportowych, a także prusickiej bibliotece.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. Wiele się w naszej Gminie dzieje, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy, o czym można przeczytać na łamach aktualnego numeru.  Pozyskaliśmy 9,8 mln zł na dwie duże inwestycje w naszej Gminie jak Park Dinozaura w Prusicach oraz cztery świetlice wiejskie w Pększynie, Chodlewku, Pietrowicach Małych i Świerzowie, na które są dokumentacje projektowe konsultowane. OSP Pawłów Trzebnicki ma nowy samochód i w grudniu zostało wpisane do KRSG.

Trwa budowa długo oczekiwanej przez Państwa inwestycji jaką jest kolejny etap budowy Ośrodka Zdrowia w Prusicach oraz Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach, a także w trakcie prac budowlanych są Lokalne Centra Kultury w Borowie i Krościnie Małej. Dzieci z Pększyna mają nowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną i boiskiem do siatkówki, zaś w Krościnie Wielkiej powstało nowa droga, także wybudowano drogę do strefy ekonomicznej we Wszemirowie. Realizowane są inwestycje przez Powiat Trzebnicki na drogach powiatowych w naszej gminie m.in. w Ligocie Strupińskiej i Skokowej. Końca dobiegły również intensywne prace nad budową światowej inwestycji, fabryki Firmy GTHR, o czym można się przekonać na relacji zdjęciowej.

Pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze, zwiększono ilość dofinansowanych zadań w ramach wymiany pieców, a także utworzyliśmy gminny program niskiej emisji, gdyż nam wszystkim zależy abyśmy oddychali świeżym powietrzem. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie.


Wersje papierowa w najbliższych dniach będzie dostępna na terenie Gminy Prusice.


Życzę miłej lektury!

Burmistrz Gminy Prusice

Igor Bandrowicz
 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera