• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Bezpłatne lekcje języka chińskiego dla dzieci

GTHR Polska zaprasza wszystkie chętne dzieci z gminy Prusice na bezpłatny kurs języka chińskiego. Zajęcia organizowane we współpracy z Instytutem Konfucjusza będą odbywać się w szkole podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach już od kwietnia br.

Bezpłatne zajęcia, zdjęcie ucięte.jpeg

Jak przekonują organizatorzy inicjatywy, znajomość języka chińskiego daje wiele możliwości zawodowych.
–  Chińska gospodarka jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Coraz więcej pracodawców z Chin rozwija tu swoje biznesy, a co za tym idzie, na rynku pracy rośnie zainteresowanie osobami ze znajomością języka chińskiego. Organizowany przez nas kurs języka chińskiego będzie doskonała okazją, by zaciekawić najmłodszych nie tylko językiem, ale i bogatą  kulturą Chin – tłumaczy Aleksandra Kołaczek, Kierownik działu tłumaczeń i relacji polsko-chińskich z GTHR Polska – spółki będącej pierwszą europejską inwestycją Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. – jednego z trzech największych światowych dostawców elektrolitu do baterii litowo-jonowych.
Produkty GTHR trafiają na rynki Chin, Korei Południowej, Japonii, USA, Australii i Europy, a popyt na nie dynamicznie rośnie wraz z popularnością pojazdów napędzanych elektrycznie.

–  Od 2017 roku Prusice są naszym domem i jako dobry sąsiad chcemy być blisko lokalnej społeczności, między innymi organizując różne projekty przybliżające chińską kulturę i zwyczaje – dodaje Aleksandra Kołaczek.

–  Podczas kursu organizowanego przez GTHR Polska oraz Instytut Konfucjusza uczniowie poznają podstawy wymowy oraz konstrukcje chińskich znaków. Nauczą się liczyć, wymawiać i pisać podstawowe zwroty języka codziennego, poznają chińskie święta i zwyczaje – dodaje Marta Mońko, lektorka z Instytutu Konfucjusza, instytucji powiązanej  z Uniwersytetem Wrocławskim i Xiamen University.

Aby zapisać się na zajęcia, należy zgłosić się do sekretariatu szkoły (osobiście lub telefonicznie - 713126211 i wyrazić chęć uczestnictwa ucznia w kursie językowym. Udział w kursie jest bezpłatny.

GTHR_ulotka-1.jpeg

 

GTHR_ulotka-2.jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera