• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

Nowy numer gazety Prusice24 już jest

0001sss.jpeg

 

Drogie Mieszkanki i Drodzy Mieszkańcy Gminy Prusice!

Z wielką przyjemnością wracamy do Państwa z pierwszym numerem naszego kwartalnika - Gazety Społeczności Prusickiej „Prusice24” w 2022 roku z 48 stronami do czytania i oglądania w nowej odsłonie, z nową szatą graficzną, która nawiązuje do nowego systemu identyfikacji wizualnej Prusic. Skąd pomysł na taką wizualizację? Odpowiedź można znaleźć na łamach naszej gazety.

Aktualny numer w wersji elektronicznej można przeczytać tutaj: https://prusice.pl/download/attachment/8764/prusice24-kwiecien-2022.pdf

Wersja papierowa jest dostępna w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Prusicach, a na dniach będzie dostępna w innych miejscach, odwiedzający w niedzielę Jarmark Wielkanocny w Skokowej będą mogli ją otrzymać na stoiskach.

W tym numerze również nadal zapraszamy Państwa Naszych Mieszkańców poprzez koncepcje i wizualizacje zagospodarowania Rynku w Prusicach widzianego oczami studentów architektury do debaty nad Jego przyszłością. Kontynuujemy w naszej gazecie cykl pod nazwą „Prusickie perły historii”, który zabierze Państwa na wycieczkę do przeszłości.

Nasi Mieszkańcy w związku z sytuacją panującą na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku aktywnie zaangażowali się w pomoc uchodźcom i przybyłym gościom do naszej Gminy. Pokazali swoje wielkie serca, za co BARDZO DZIĘKUJĘ!

Ostatnie miesiące od połowy grudnia 2021 do kwietnia 2022 roku to czas wielu wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych w naszej Gminie, dlatego też na łamach aktualnego numeru znalazło się wiele relacji i fotorelacji, w tym m.in. z ferii, spotkań z poezją, Dnia Kobiet, 30. Finału WOŚP w Prusicach, a także wydarzeń biegowych, prusickiej halówki oraz tego co się dzieje w naszych klubach sportowych, a także prusickiej bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach oraz Prusickiego Centrum Fitness, a także nowościami jakie czekają na stawiających na aktywny, sportowy tryb życia.

Cały czas działamy na wysokich obrotach. Wiele się w naszej Gminie dzieje, rozpoczynamy nowe projekty, realizujemy nowe zadania i oczywiście inwestujemy. Realizujemy inwestycje rozpoczęte w 2021 roku, niektóre z nich dobiegają końca tak jak drugi etap budowy Prusickiego Centrum Medycznego czy też Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach. Mieszkańcy Skokowej zyskali nowe przejście dla pieszych. Kolejne inwestycje czekają na nas w 2022 roku. Udało nam się pozyskać środki zewnętrzne na kolejne inwestycje drogowe w naszej Gminie tj. na ul. Wrzosową w Skokowej czy też drogę w Goli. Obecnie trwają prace w budynku przy ul. Żmigrodzkiej w Prusicach, gdzie powstają pomieszczenia Centrum Usług Społecznych. O tym co jeszcze planujemy w tym roku można przeczytać na stronach aktualnego wydania. Realizowane są inwestycje przez Powiat Trzebnicki na drogach i przy chodnikach powiatowych w naszej gminie, a kolejne są w planach i przygotowaniu, co również można wyczytać z naszej gazety.

Stawiamy na wysoką jakość i obsługę naszych Mieszkańców, o czym świadczy otwarte na koniec stycznia Biuro Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Prusicach. Pomagamy Mieszkańcom składać wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze i jesteśmy w tym najlepsi na Dolnym Śląsku. Dbamy o naszych Sołtysów dziękując im za ich ciężką pracę dla Małych Ojczyzn, a także dbamy o naszych strażaków ochotników. Prowadzimy szereg działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych.

Mam nadzieję, że w aktualnym wydaniu naszej gazety, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszam WSZYSTKICH zainteresowanych do współpracy i wspólnego tworzenia naszej gazety, w tym Radnych i Sołtysów Gminy Prusice. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Życzę miłej lektury!

Z pozdrowieniami

Igor Bandrowicz

Burmistrz Gminy Prusice

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera