• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram

W Wielkanocnym klimacie - Jarmark w Skokowej

20220410_151338.jpeg

Przedświąteczne kiermasze w Gminie Prusice to już tradycja. Tym razem przenieśliśmy się do Skokowej na Targowisko „Mój Rynek” zapraszając Mieszkańców i gości na Jarmark Wielkanocny i Produktów Lokalnych. Dla odwiedzających przygotowano stoiska z różnorakim asortymentem: rękodziełem, ozdobami wielkanocnymi, swojskimi przysmakami – wędlinami czy serami.

 

Podczas spotkania wielkanocnego rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: konkurs plastyczny dla dzieci „Motyw wielkanocny” oraz konkurs dla sołectw „Palma Wielkanocna”. Nagrody wręczyli laureatom Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Joanna Sroga oraz Radny Rady Miejskiej w Prusicach Artur Bagiński.

Wyniki konkursu plastycznego:

Kategoria przedszkole
I miejsce Natalia Kozak
II miejsce Maja Jastrzębska
III miejsce Wojciech Chałubek

Wyróżnienia:
Michał Płatacz
Zuzanna Krasuska
Amelia Jastrzębska

Kategoria klasy 1-3
I miejsce Szymon Stefanowski
II miejsce Kamil Pisarski
III miejsce Nadia Turczyn

Wyróżnienia:
Kacper Borkowski
Marika Wojciechowska

Nagrody specjalne:
Lila Bojarun
Lena Kiepul

 

Palma wielkanocna to kompozycja przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Sołectwa aktywnie włączyły się przygotowania do konkursu.  Podczas jarmarku ogłoszono wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Do udziału zgłosiło się łącznie 9 sołectw.
Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę wytyczne zawarte w regulaminie, zdecydowała,

że wyróżnienie otrzymały sołectwa:
Sołectwo Górowo
Sołectwo Kaszyce Wielkie
Sołectwo Krościna Mała
Sołectwo Jagoszyce
Sołectwo Borówek

natomiast nagrody:
I miejsce Sołectwo Kopaszyn
II miejsce Sołectwo Skokowa
III miejsce ex aequo Sołectwa Krościna Wielka i Borów

 

Nagrody i wyróżnienia w konkursie Palm Wielkanocnych wręczyli: Igor Bandrowicz, Joanna Sroga, Artur Bagiński, a także Sekretarz Gminy Prusice Wiktor Lubieniecki i Radny Rady Miejskiej Józef Gruchała.
Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, ponieważ każda przygotowana Wielkanocna Palma wymagała ogromnego nakładu pracy, czasu i pomysłowości.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wystawcom, którzy pomimo chłodu i niepogody dzielnie trwali z nami w Skokowej, jak również Mieszkańcom i odwiedzającym za obecność oraz udział w wydarzeniu.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera