• Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram

Wstąp do Policji

zostań jednym z nas.jpeg

 

Może zawód Policjanta to właśnie to czego szukasz – złóż dokumenty i rozpocznij rekrutacje już dzisiaj. Wyjątkowa praca, różne kierunki rozwoju i spełnienie marzeń – wszystko to znajdziesz wstępując do Policji. Jeśli chcesz zostać policjantem przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jeżeli wstępujesz dopiero w dorosłe życie i zastanawiasz się jak pogodzić swoje dotychczasowe pasje i zainteresowania z przyszłą pracą, pamiętaj - służba w Policji gwarantuje Ci stabilne zatrudnienie i możliwość dalszego rozwijania się. To zawód, w którym kwalifikacje zawodowe będziesz zdobywać sukcesywnie dopiero po przyjęciu w nasze szeregi. Na samym starcie tej kariery zawodowej, oferujemy uposażenie miesięczne w wysokości blisko 3880 zł na rękę. W przypadku osób do 26 roku życia, ta kwota to 4220 zł.

Służba w Policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w kwestii stabilizacji zatrudnienia ale również jako praca dająca szanse rozwoju i awansu. Policjant to zawód dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa. Zostając policjantem, tworzysz 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Zespole ds. Kadr Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy przy ul. ks. Dziekana Wawrzyńca Bochenka 8. Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jesteś idealnym kandydatem do służby w Policji, jeśli:

 • Posiadasz co najmniej średnie wykształcenie.
 • Posiadasz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować.
 • Dajesz rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
 • Posiadasz uregulowany stosunek do służby wojskowej - w przypadku osób podlegających kwalifikacji wojskowej. Stosunek służbowy policjanta powstaje w drodze mianowania na podstawie dobrowolnego zgłoszenia się do służby. Mianowanie może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej albo po przeniesieniu do rezerwy. Oznacza to, że osoba niezdolna do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju (kat. „D”), która jednocześnie jest żołnierzem rezerwy, spełnia te warunki. A zatem posiadanie kategorii zdrowia „D” nie dyskwalifikuje kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Policji.
 • Posiadasz polskie obywatelstwo. Posiadanie podwójnego obywatelstwa nie dyskwalifikuje kandydata podczas procesu rekrutacyjnego.
 • Posiadasz nieposzlakowaną opinię.
 • Nie byłeś skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.
 • Korzystasz z pełni praw publicznych.

Przypominamy, że postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do odwiedzin zakładki Służba w Policji, gdzie zawarte są wszelkie informacje oraz zamieszczony został między innymi druk kwestionariusza osobowego kandydata do służby w Policji.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistą do spraw Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu 47 872 42 09.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera